Ливърпул с шеста поредна победа

Ливърпул продължи победната си серия и записа шести пореден успех след 1:0 срещу Брентфорд. Единственото попадение бе дело на Мохамед Салах, който се разписа в 13-ата минута. За египтянинът това бе гол номер 100 на “Анфийлд”. След този успех мърсисайдци се доближиха само на точка от четвъртия Манчестър Юнайтед, но “червените дяволи” са изиграли два мача по-малко.

Мърсисайдци стартираха отлично и контролираха събитията на терена от началото. В осмата минута Мохамед Салах стреля, но топката отиде право в ръцете на вратаря. Египтянинът бе много активен и малко по-късно откри резултата. Фабиньо намери великолепно Ван Дайк зад защитата, а той отклони към Салах, който почти бе спрян от Рая, но добута топката в мрежата. За него това бе гол номер 30 през този сезон и гол номер 100 на “Анфийлд”. Освен това той стана първият играч в историята на Ливърпул, който се разписва в девет поредни домакински мача.

Тимът на Юрген Клоп държеше инициативата. При следващата възможност Фабиньо отново намери свой съотборник зад защитата, този път Нунес. Вратарят на гостите отрази опита му, но бе вдигната и засада, макар и малко късно. След половин час игра Нунес отново бе изведен на отлична позиция и този път засада нямаше, но уругваецът не се възползва и направи сериозен пропуск.

В последната част на полувремето Борнемут вдигна нивото и започна да затруднява домакините. Удар на Айвън Тони от фал не мина далече от дясната греда на Алисон. Малко след това Мбеумо почти се измъкна от Ван Дайк, а в 40-ата минута той прати топката в мрежата след великолепно подаване на Тони. Камерунецът бе изведен по дясното крило, напредна и отлично завърши. Попадението обаче бе отменено след разглеждане с ВАР поради засада.

След почивката атаките се редяха една след друга и пред двете врати, а гостите играеха още по-уверено. Борнемут на няколко пъти организира добри бързи атаки, но играчите допускаха грешки при последното подаване и не се стигаше до удари. В 53-ата минута мърсисайдци бяха много близо до втори гол. Салах подаде на Жота в наказателното поле, а той опита да намери свой съотборник с подаване успоредно на голлинията. Пасът обаче бе много силен и топката се удари в Гакпо, който бе на два метра пред опразнената врата, и излезе в аут.

През второто полувреме като цяло имаше малко положения. Когато Брентфорд имаше възможност за атака не се възползваше добре от ситуациите. Домакините също не успяваха да създадат нещо особено пред Рая, който се справи с един удар на Александър-Арнолд от дистанция. Мърсисайдци не се чувстваха особено комфортно с крехкия си аванс, но удържаха преднината си. Малко преди края Гакпо се озова на добра позиция, но стреля покрай вратата.

ЛИВЪРПУЛ - БРЕНТФОРД 1:0
1:0 - Салах (13)

Снимки: Imago