Райо Валекано отново се показа като силен домакин

Райо Валекано победи с 2:1 Валядолид в мач от междинния 33-и кръг в Ла Лига. Попаденията за "пчеличките" реализираха Раул Де Томас в 48-ата минута и Серхио Камейо в 80-ата, а за гостите точен беше Серхио Леон (84'). Поражението остави Валядолид само на точка над зоната на изпадащите.

Райо Валекано отново доказа, че е сред най-силните домакините в първенството. Тимът на Андони Ираола създаде повече положения преди почивката, но не успя да реализира нито едно от тях. Голът дойде чак в началото на второто полувреме, когато Де Томас откри резултата с глава. Секунди по-късно гостите можеха да изравнят, но Столе Димитриевски спаси шут на Кайл Ларин.

В 80-ата минута Алваро Гарсия намери Камейо и юношата на Атлетико Мадрид нямаше как да сгреши - 2:0. В 84-ата интригата се върна с гол на Серхио Леон след центриране от корнер и удар с глава. Валядолид обаче не успя да направи нищо повече и записа трета поредна загуба. В следващия кръг тимът ще посрещне Севиля, а Райо Валекано ще гостува на друг отбор с амбиции за участие в евротурнирите - Бетис.