Атлетико Мадрид си поигра с огъня, но си тръгна доволен от Валядолид

Атлетико Мадрид победи с 5:2 Валядолид в гостуването си от 32-рия кръг на Ла Лига. "Дюшекчиите" поведоха с три гола през първото полувреме, дело на Нахуел Молина (20'), Хосе Хименес (24') и Алваро Мората (38'). Гостите обаче си поиграха с огъня и допуснаха съперникът да върне две попадения, чрез Кайл Ларин от дузпа (42') и Серхио Ескудеро (74'). Автогол на Хоакин Фернандес (86') и попадение на Мемфис Депай (90+3') обаче все пак подпечатапа успеха на мадридчани, които си тръгнаха доволни от това гостуване.

Мачът започна отлично за гостите, които нанизаха три гола за по-малко от двадесет минути. Първо Нахуел Молина откри резултата в 20-ата минута. Той получи чудесен извеждащ пас зад защитата и хладнокръвно реализира за 0:1.

След това в 24-тата минута Хосе Хименес удвои с глава след центриране от фаул.

В 38-ата минута Антоан Гризман достигна до подаване в наказателното поле и върна топката към Алваро Мората, който я засече във вратата за 0:3.

Домакините обаче върнаха един гол в 42-рата минута чрез Кайл Ларин от спорна дузпа, отсъдена за удар в лицето на защитник при борба за висока топка.

В началото на втората част нов гол на Валядолид бе отменен заради засада, но в 74-тата минута резултатът все пак бе намален. Серхио Ескудеро вкара красив гол с глава след центриране от корнер.

В 86-ата минута обаче всичко в мача бе решено, след като Хоакин Фернандес си отбеляза автогол, опитвайки да пресече пас на Хоакин Корея по земя и вкара за 2:4.

В добавеното време Мамфис Депай оформи крайното 2:5 след като навърза няколко защитници и стреля във вратата.

Така "дюшекчиите" запазват 3-тото място с 66 точки, докато Валядолид все още не е сигурен за оставането си в елита, като заема 15-ото място с 35 точки и е само на 4 над опасната зона.