След като срази Барселона, Райо Валекано отнесе “четворка” от сигурен изпадащ

Дни след успеха си с 2:1 над Барселона тимът на Райо Валекано записа тежка загуба с 0:4 от последния в класирането Елче в мач от 32-рия кръг на Ла Лига. Столичани започнаха силно, но в 27-ата минута останаха с човек по-малко, а после допуснаха гол в добавеното време на първата част. През второто полувреме те се сринаха и така бяха разгромени след още три попадения в мрежата им.

За Елче е въпрос на време да изпадне, защото дори след тази победа е на 16 точки от първия тим над чертата. Има голяма вероятност скромният отбор да се сбогува с Ла Лига още в следващия кръг.

Елче беше в серия от шест поредни загуби и публиката на “Мартинос Валеро” вероятно очакваше да стане свидетел на още една такава. Съставът обаче изненада и записа най-изразителния си успех през сезона. На всичко отгоре домакините удариха и две греди при 4:0.

Добрият старт на Райо беше спрян от директен червен картон на защитника Флориан Лежюн в 27-ата минута, показан му за грубо нарушение срещу Пере Мия.

За нещастие на “пчеличките” във финалните секунди на тази част те получиха гол, вкаран от Хосе Моренте.

В рамките на секунди малко след паузата Елче нанесе своя удар чрез още две попадения на Лукас Бойе (52’) и Фидел (53’). В 72-рата се разписа и Джерард Гумбау.