Очаквайте: Турнир на талантите U14 - Зона Варна - Зона Велико Търново

Интер се развихри и писа "шестица" на Верона

Интер съкруши Верона с 6:0 като гост в мач от междинния 33-ти кръг в Серия "А". Адолфо Гаич си вкара автогол в 31-ата минута, а до почивката Хакан Чалханоолу и Един Джеко решиха всичко в полза на "нерадзурите". Лаутаро Мартинес на два пъти и отново Джеко бяха точни през второто полувреме за изразителната победа на миланския гранд.

С успеха Интер събра 60 точки и се задържа на 4-ото място в класирането. Тимът на Симоне Индзаги преодоля кризата, в която се намираше, и преди няколко дни постигна ценен успех с 3:1 над Лацио, а преди това се класира и за финала в турнира за Купата на Италия. Верона също беше в подем и нямаше загуба в последните си 4 шампионатни срещи, но днес изглеждаше отчайващо. Отборът от града на Ромео и Жулиета е в зоната на изпадащите, но с равен брой точки с намиращия се пред него Специя.

За Верона след изтърпяно наказание се завърна Марко Фараони. Атаката поведе Адолфо Гаич, подкрепян от Симоне Верди и Дарко Лазович. Тримата в отбрана за домакините бяха Джанмарко Маняни, Исак Хиен и Федерико Чечерини. Заради травми двубоя пропуснаха Кевин Лазаня, Мигел Велосо и Тома Анри.

За Интер в предни позиции започнаха Лаутаро Мартинес и Един Джеко, а Ромелу Лукаку бе сред резервите. Николо Барела също не попадна в титулярния състав, като вместо него Индзаги предпочете Хакан Чалханоолу. Марсело Брозович и Хенрих Мхитарян бяха другите двама в средата на терена за "нерадзурите". По фланговете започнаха Дензъл Дъмфрис и Федерико Димарко, а на вратата този път застана ветеранът Самир Ханданович вместо Андре Онана.

Интер започна по-силно и на няколко пъти застраши домакините от статични положения. В средата на полувремето вратарят на Верона Лоренцо Монтипо направи три поредни впечатляващи спасявания. Той изби в корнер удар с глава на Джеко, след това отрази и изстрел на Данило Д'Амброзио, а секунди по-късно попречи и на Де Фрай да открие резултата.

Логичното се случи в 31-ата минута, но не футболист на Интер прати топката в мрежата на домакините. След остро центриране на Димарко нападателят на Верона Гаич се опита да изчисти с глава, но вместо това си вкара автогол. Това беше преломният момент в двубоя, след който домакините рухнаха.

В 37-ата минута Чалханоолу реши да шутира доста извън наказателното поле, а ударът му имаше необходимата точност и Монтипо не успя да реагира. Голът на турчина бе много красив и направи нещата още по-лесни за Интер. Още в следващата атака "нерадзурите" отнеха топката в средата на терена, Лаутаро Мартинес подаде на Джеко и босненецът спокойно прати топката до дясната греда.

Интер не беше отбелязвал три гола преди почивката в мач от Серия "А" от победата с 3:0 над Рома на 4 декември 2021 година. Футболистите на Индзаги не спряха дотук. Мхитарян пропусна да вкара четвърто попадение, но това стори Лаутаро Мартинес в 55-ата минута. Аржентинецът получи пас от Брозович и елегантно прехвърли Монтипо.

Защитата на Верона правеше грешка след грешка и това нямаше как да остане ненаказано. В 61-ата минута Ачерби намери Джеко, той получи достатъчно време, за да си нагласи топката и прецизният му удар направи резултата 5:0 в полза на Интер. Веднага след това Индзаги смени Мхитарян и Дъмфрис с Роберто Галярдини и Матия Дзаноти.

В края гостите намалиха темпото, но стигнаха и до шести гол, дело на Лаутаро Мартинес в добавеното време. Звездата на "нерадзурите" се разписа за 19-и път през сезона, след като се пребори за топката в наказателното поле и, падайки, съумя да я насочи във вратата.

Следващият мач на Интер е срещу пряк конкурент за местата в топ 4 - Рома. Верона пък ще се опита да вземе нещо при гостуването си на друг от отборите в дъното на таблицата - Лече.