Майорка и Атлетик Билбао поделиха точките в драматичен мач

Отборите на Майорка и Атлетик Билбао направиха равенство 1:1 в мач си от 32-ия кръг на Ла Лига. За домакините се разписа Канг-Ин Лий (58'), а от дузпа изравни Иняки Уилямс (90'+ 6').

С равенството отборът воден от Хавиер Агире запази 12-ото място в класирането, докато точката отдалечи съперниците им от Билбао от местата, даващи право на участие в Европа през следващия сезон.

Срещата през първото полувреме беше равностойна, като отборът на Атлетик Билбао имаше леко предимство в точните удари.

Второто полувреме започна вихрено. Първо в 51-ата минута гостите имаха претенции за дузпа, които обаче съдията не уважи след преразглеждане на ситуацията от системата VAR. Само няколко минути по-късно домакините откриха след отлична комбинация между Ведат Муричи и Канг-Ин Лий.

След това Атлетик Билбао можеше да изравни чрез неколкократните опити на Нико Уилямс и Раул Гарсия, но стражът на домакините Предраг Райкович, запази кондиция и не допусна пропукване.

Развръзката дойде в продължението на срещата, когато играч на Майорка игра с ръка в собственото си наказателно поле и съдията посочи бялата точка. Зад топката застана Иняки Уилямс, който беше безкомпромисен и оформи крайния резултат.

Срещата завърши с грозни сцени и беше показан червен картон на Антонио Раийо след последния съдийски сигнал.

Снимки: Gettyimages