Спорна ситуация в последните секунди наклони везните в полза на Майорка

Отборът на Майорка си гарантира спокойствие в Ла Лига до финала на сезона, след като осем кръга преди края е на 10 точки от опасната зона. Това стана факт след победа с 3:1 над застрашения Хетафе, разликата с който до днес беше 6 пункта.

Домакините направиха обрат от 0:1 до 2:1. Чак в последните секунди падна и третото попадение в мрежата на гостите, но точно преди него имаше спорна ситуация за евентуална дузпа за Хетафе.

Щастлив рикошет помогна на Борха Майорал да изведе столичани напред в 23-тата минута.

След почивката Майорка наложи своята воля. В 57-ата Канг-Ин Лий изравни при добавка, а седем минути по-късно капитанът Антонио Раийо изпрати топката в мрежата с глава след центриране от корнер.

Хетафе се бореше за точката до последно и в петата минута на добавеното време се стигна до центриране в наказателното поле на домакините. Там останаха съмнения за игра с ръка на Абдон Пратс от състава на Майорка, с което беше поставено началото на контраатака. Тя завърши с още един гол на Лий - 3:1.

Последва преразглеждане от страна на ВАР, но беше решено, че няма наказателен удар, с което остана и попадението на Майорка за 3:1.