Атлетико М отпразнува 120-ата си годишнина с красива победа

Атлетико Мадрид обърна с 3:1 гостуващия Майорка и отново се доближи на 2 точки зад Реал Мадрид в битката за второто място в Ла Лига. По случай 120-ия си рожден ден "дюшекчиите" излязоха със специални ретро екипи в синьо и бяло - първите цветове на клуба.

Матия Настасич даде аванс на Майорка в 20-ата минута, но в 45-ата Родриго дел Пол изравни, а през втората част Алваро Мората и Яник Ферейра-Караско осигуриха успеха на домакините.

Диего Симеоне пусна в атака Антоан Гризман и Алваро Мората, а в халфовата линия си партнираха Коке, Тома Льомар и Родриго де Пол. На вратата застана Иво Гърбич вместо контузения Ян Облак.

Преди почивката мадридчани владееха топката в 3/4 от игровото време и отправиха 16 удара към противниковата врата, но стигнаха до гол чак в добавеното от рефера време. Разписа се Де Пол след асистенция на Гризман и объркване в защитата на Майорка. Футболистите на Атлетико направиха много пропуски, а в една ситуация Хуан Луис Пулидо даде дузпа в тяхна полза, след което отмени решението си.

Гостите от Балеарските острови имаха само една възможност пред Гърбич и я превърнаха в гол. Това се случи в 20-ата минута, когато Даниел Родригес центрира от корнер, няколко играчи на Атлетико се разминаха с топката и Настасич я засече с плонжа на далечната греда.

И през второто полувреме "дюшекчиите" доминираха. Още в 47-ата минута Науел Молина намери Мората, който скочи много високо и с глава вкара за 2:1. След влизането на Саул Нигес и Пабло Бариос атаките на Атлетико станаха по-бързи. Майорка обаче не пропускаше да контраатакува и резервата Канг-Ин Лий пропусна добра възможност да изравни.

В 77-ата минута Гризман изведе Ферейра-Караско сам срещу вратаря с пас от собственото наказателно поле. Белгиецът имаше предостатъчно време да реши какво да прави. Той технично финтира Предраг Райкович и узакони победата на "лос колчонерос".

В следващия кръг Атлетико ще гостува на Валядолид, а Майорка ще посрещне Атлетик Билбао.

Снимки: Gettyimages