Драма с дузпи донесе Купата на Нидерландия на ПСВ след нова победа над Аякс

ПСВ Айндховен отново триумфира с Купата на Нидерландия, след като във финала на „Де Кайп“ победи големия си съперник Аякс с 4:3 след изпълнение на дузпи, като в редовното време и продълженията резултатът беше 1:1.

По този начин „филипсите“ спечелиха Купата за втори пореден и общо 11-и път в своята история, докато амстердамци останаха със своите 20 трофея, които са рекордни за турнира. Също така това беше пета поредна победа за ПСВ срещу Аякс, като първата от тях дойде именно в миналогодишния финал за купата на страната, когато Айндховен спечели с 2:1.

След като и двата тима пропуснаха някои добри положения да открият резултата, изглеждаше, че щяха да се оттеглят на почивката при нулево реми. Така се стигна до 42-рата минута, когато Стивън Бергвайн нахлу в наказателното поле и стреля, а Джарад Брантуейт отклони топката в собствената си мрежа, което даде аванс на амстердамци. В 54-тата минута Андре Рамальо реши, че е възстановил равенството, но се оказа, че е бил в засада. Все пак в 67-ата минута „филипсите“ успяха да изравнят чрез гол на резервата Торган Азар, който се възползва от асистенция на Шави Симонс

В остатъка от редовното време двата тима не успяха да отбележат победен гол и затова се стигна до продължения. В тях обаче почти липсваха голови възможности, така че се наложи крайният победител да бъде определен с изпълнение на дузпи. При тях точни за ПСВ бяха Торган Азар, Ануар Ел-Гази и Фабио Силва, докато с пропуски се отчетоха Рамальо (спасяване на Херонимо Рули) и Ибрахим Сангаре (удар в страничната греда). Междувременно, за Аякс се разписаха само Душан Тадич и Мика Годс, а Брайън Броби (удар над вратата), Юриен Тимбер (удар в напречната греда) и Едсон Алварес (спасяване на Жоел Дромел) направиха неуспешни опити. Така Купата на Нидерландия отново отиде при Айндховен.

Снимки: Imago