Фрайбург измъкна важни три точки при гостуването си на Кьолн

Фрайбург записа много важна победа с 1:0 при визитата си на Кьолн в двубой от 30-ия кръг на Бундеслигата. С третия си пореден успех тимът си запази мястото в топ 4 на класирането поне засега. Междувременно, “козлите” не успяха да удължат серията си от четири мача без загуба.

През първото полувреме и двата отбора имаха възможност за гол, но не успяха да ги оползотворят. Така се стигна до 54-тата минута, когато при изпълнение на корнер Лукас Хьолер с глава насочи топката към вратата, а Рицу Доан също с глава я прати в мрежата за единственото попадение в мача. В оставащите минути домакините се впуснаха в търсене на поне изравнителен гол, но така и не стигнаха до такъв.

Фрайбург е четвърти в подреждането с актив от 56 точки, като отстъпва на Унион (Берлин) само по голова разлика. Кьолн е на 11-ото място с 35 спечелени пункта и малко по-добро голово съотношение от Вердер (Бремен).

Снимки: Gettyimages