Кьолн тресна Хофенхайм като гост

Кьолн надделя с 3:1 в гостуването си на Хофенхайм в мач от 29-ия кръг на Бундеслигата. Попаденията за “козлите” бяха дело на Флориан Кайнц (18’), Дайви Зелке (39’) и Ян Тилмас (90’), а почетното попадение за домакините вкара Каспер Долберг (90’). Това бе четвърти пореден двубой без загуба за гостите.

Срещата започна отлично за играчите на Щефен Баумгарт, които излязоха напред след точно изпълнена дузпа от страна на Флориан Кайнц. Първоначално съдията не реагира на игра с ръка на Джон Бруукс в наказателното поле, но преглед с ВАР даде сигнал на съдията за фала. Дейви Зелке надскочи бранителите в 34-ата минута, но ударът му нацели горната греда. Именно той обаче бе точен пет минути по-късно, когато отново с глава покачи на 0:2. Футболистите на Кьолн можеха да отбележат още едно попадение в добавеното време на първата част, но Оливер Бауман реагира добре и спаси хубав удар на Деян Любичич.

Щефан Баумгартнер пропусна най-хубавото положение за домакините от Хофенхайм след изминаването на час игра, когато стреля много опасно, но топката мина покрай лявата греда. Така се стигна до добавеното време, когато първо Ян Тилман вкара трети гол в полза на Кьолн, а веднага след изпълняването на център пък от другата страна на игралното поле Каспър Долберг оформи крайния резултат в срещата.

С тази победа Кьолн събра 35 точки от 29 двубоя и заема 11-ото място в класирането. Хофенхайм пък е 14-и в подреждането с 29 точки и изобщо не може да е спокоен все още за мястото си в Бундеслигата и през следващата година.

Снимки: Gettyimages