Лече пое глътка въздух с победа над Удинезе

Отборът на Лече записа много важна победа в битката си за оцеляване, след като спечели домакинството си на Удинезе с 1:0 в първия мач от 32-рия кръг на Серия А. Така новакът прекъсна кошмарната си поредица от осем двубоя без успех, в която допусна седем поражения.

Първото полувреме не предложи много положения за гол и така двата тима се оттеглиха на почивката при нулево реми. В 49-ата минута Федерико Ди Франческо се разписа за “джалоросите”, но голът му не беше зачетен поради много тънка негова засада. Все пак десет минути по-късно домакините стигнаха до победен гол. Тогава Габриел Стрефеца беше точен от дузпа, свирена след намесата на ВАР заради нарушение на Дестини Удоджи срещу Валентен Гендрей.

С този ценен успех 16-ият в класирането Лече събра 31 точки и се отдалечи на пет от зоната на изпадащите. Удинезе остана на деветата позиция със своите 42 пункта, като изпреварва Фиорентина и Торино само заради головата си разлика.

Снимки: Gettyimages