Впечатляващ обрат на Монца прекъсна успешната поредица на Фиорентина в Серия "А"

Отборът на Монца постигна впечатляващ обрат и така записа успех с 3:2 над гостуващия Фиорентина в мача помежду им от 31-вия кръг на Серия "А". Така новакът в италианския елит прекъсна поредицата на “виолетовите” от осем шампионатни мача без загуба. Българският национал Валентин Антов остана на пейката на тима през целия мач.

Началото на двубоя по нищо не предвещаваше край на тази серия на тима от Флоренция. Кристиан Куаме откри резултата още в осмата минута, когато беше точен с глава при центриране от корнер. Пет минути по-късно именно той намери с пас Рикардо Сапонара, който отблизо удвои аванса на гостите. В 17-ата минута Джанлука Капрари проби в наказателното поле и пробва удар от малък ъгъл, но топката се отби в капитана на домакините Кристиано Бираги и влезе в собствената му мрежа, а попадението беше зачетено като негов автогол. В 43-тата минута вратарят на “бианкоросите” Микеле Ди Грегорио изрита топката и тя стигна до противниковото наказателно поле, където Дани Мота игра с нея и така прехвърли Пиетро Терачано, с което възстанови равенството.

Още в добавеното време на първата част капитанът на Монца Матео Песина реши, че е донесъл пълния обрат, тъй като се разписа след корнер, но се оказа, че си е помогнал с ръка и затова голът беше отменен. Все пак именно той отбеляза победното попадение в 59-ата минута, когато реализира дузпа, свирена за настъпване на Софиан Амрабат срещу Мота. В 84-тата минута Лука Калдирола можеше да направи успеха по-убедителен, но при изпълнение на корнер неговият удар от малък ъгъл срещна близката греда.

Така Фиорентина остава на десетото място в класирането с актив от 42 точки, колкото имат също така Удинезе и Торино. Монца е точно зад тези три отбора с 41 пункта на 12-ата позиция.

Снимки: Gettyimages