Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

Фиорентина бе на крачка от грандиозен провал срещу Лех, но все пак стигна до полуфинала

Фиорентина се класира за полуфиналите на Лигата на конференциите, въпреки че загуби с 2:3 у дома от Лех (Познан), но с общ резултат 6:4 успя да елиминира полския тим. "Виолетовите" имаха много удобна преднина, след като спечелиха с 4:1 първия мач. Този аванс обаче явно подведе състава на Италиано, който двайсетина минути преди края изоставаше с 0:3 на "Артемио Франки". В крайна сметка до края на мача Фиорентина върна два гола и въпреки че прекъсна серията си от девет поредни победи в евротурнирите и не успя да подобри рекорда на Милан, се класира за полуфинал в Европа за първи път от 2015 година.

Афонсо Соуса откри резултата още в деветата минута, след като пресече недобро изчистване на отбраната на домакините след центриране отдясно и прати топката до гредата. В 64-тата минута Кристофер Велде удвои от дузпа, отсъдена за нарушение на Терзич след намесата на ВАР. Пет минути след това Артур Собиех изравни общия резултат от двата мача, след като засече на близката греда ниско центриране на Карлстрьом.

Притиснати до стената, домакините нямаха друг избор освен да върнат поне един гол. Направи го Рикардо Сотил в 78-ата минута, когато засече от въздуха в наказателното поле опит за изчистване на полската отбрана след центриране от свободен удар. В добавеното време Гаетано Кастровили оформи крайния резултат, завършвайки контраатака на домакините.

Снимки: Imago