10-ата поредна победа отказа преследвачите на Фейенорд

Фейенорд отпадна от Лигата на конференциите след драматичен реванш с Рома, но в Ередивизи е безмилостен към съперниците си. Отборът на Арне Слот победи с 3:1 гостуващия Утрехт и записа 10-и пореден шампионатен успех. По този начин грандът от Ротердам натрупа аванс от 8 точки пред втория в класирането ПСВ Айндховен и спечелването на титлата е само въпрос на време.

Себастиан Шимански откри в полза на Фейенорд в 15-ата минута, а в началото на второто полувреме Сантиаго Хименес удвои преднината на домакините. Третото попадение беше дело на Алиреза Яханбакш в 82-ата минута. За гостите се разписа ветеранът Бас Дост малко преди края.

В оставащите 4 кръга Фейенорд се нуждае от 5 точки, за да е сигурен шампион. На тима предстоят градско дерби с Екселсиор (Ротердам), домакинства на Го Ахед Ийгълс и Витес и гостуване на Емен. Програмата на ПСВ, който по-рано днес разгроми Аякс с 3:0, е по-трудна, най-вече заради гостуването на АЗ Алкмаар в последния ден от сезона.

АЗ нямаше проблеми в домакинството си на Валвайк и се наложи с 3:0. Свен Мейнанс, Майкел Лахдо и Майрон ван Бредероде вкараха головете за отбора на Паскал Янсен, който е 4-ти в класирането, само на 2 точки зад третия Аякс.

ПСВ отвя Аякс, и това дерби не мина без скандал

АЗ Алкмаар

Интересен беше и сблъсъкът между шестия и петия в класирането, съответно Спарта (Ротердам) и Твенте. Мачът завърши 3:3 и Спарта запази аванса си от 1 точка пред тима от Еншеде, за който игра бившият футболист на Лудогорец Вирджил Мисиджан. Твенте поведе, но допусна обрат до почивката. Последваха нови два гола за домакините, преди Шуранди Само да донесе равенството на Спарта в добавеното време. Заради бурната си радост младият защитник получи втори жълт картон и беше изгонен.

В друг мач от неделната програма Го Ахед Ийгълс се наложи с 2:0 над Фортуна (Ситард) след точни изстрели на Вилум Вилумсон и Ксандер Бломе.