Разгромни победи за Фейенорд и Аякс

Водачът в Ередивизи Фейенорд бързо си върна самочувствието, след като през седмицата драматично отпадна от Аякс в турнира за Купата на Нидерландия. Отборът на Арне Слот срази с 5:1 Валвайк за осмата си поредна шампионатна победа. Грандът от Ротердам запази аванса си от 8 точки пред Аякс и е все по-близо до титлата.

Ясин Укили си вкара автогол в 29-ата минута, а до края на полувремето Игор Пайшао и Куилиндши Хартман решиха двубоя в полза на Фейенорд. Отново Пайшао и Сантиаго Хименес довършиха гостите, преди Хулен Лобете да върне едно попадение в 68-ата минута.

Аякс имаше лесна задача в домакинството си на Фортуна (Ситард). Грандът от Амстердам постигна разгромна победа с 4:0, а две от попаденията бяха дело на Стивън Бергхаус, който беше избран за Играч на мача. Националът на Нидерландия откри резултата в 6-ата минута и удвои в 27-ата. След почивката Стивън Бергвайн и Кенет Тейлър оформиха успеха на Аякс. Домакините отправиха общо 32 удара и можеха да спечелят и по-убедително.

В друг двубой днес Емен и НЕК Неймеген завършиха при нулево равенство. Точката позволи на домакините да се измъкнат от зоната на изпадащите за сметка на Екселсиор (Ротердам).