Наказателната акция срещу Манчестър Юнайтед вдъхнови Севиля за важна победа в Ла Лига

Севиля играе все по-сполучливо в последните седмици. Отборът елиминира Манчестър Юнайтед на 1/4-финалите в Лига Европа след гръмка победа с 3:0, а записа и серия от добри резултати в Ла Лига, с които се отдалечи от дъното на класирането. Днес андалусийци надвиха с 2:1 Виляреал и вече са 12-ти с 38 точки. "Жълтата подводница" пък пропусна да измести Бетис от 5-ата позиция в подреждането.

В герой за Севиля се превърна Юсеф Ен-Несири. Мароканецът донесе победата с гол в 94-ата минута. Другото попадение за домакините отбеляза Рафа Мир (34'), а за Виляреал се разписа Пау Торес (57').

Севиля отстъпи притежанието на топката на гостите, но контраатакуваше опасно. Така се стигна и до откриващото попадение. Сусо напредна необезпокояван по десния фланг и комбинира с Рафа Мир, а той не се забави и с мощен шут под гредата разстреля Хосе Рейна за 1:0. Това беше едва 4-о попадение за Рафа Мир през сезона.

В началото на второто полувреме Виляреал взе инициативата. Самуел Чъкуезе беше близо до изравнителен гол, но Марко Димитрович изби удара му. След изпълнението на корнера топката беше отклонена към Пау Торес и испанският национал я прати в мрежата. Първоначално голът не беше зачетен, но ВАР потвърди редовността му.

Равенството изглеждаше справедлив изход от двубоя, но Ен-Несири бе на друго мнение. Нападателят на Севиля се извиси в 94-ата минута след центриране от ъглов удар на Иван Ракитич и направи безпомощен Рейна. Така, Севиля вече има 10 точки от последните си 4 мача и не трябва да трепери за оцеляването си в Ла Лига.