Севиля победи Валенсия в директен спор за оцеляване

Отборът на Севиля победи с 2:0 състава на Валенсия в пряк сблъсък за оцеляване в гостуването си от 29-ия кръг на испанската Ла Лига. Победата донесоха Лоик Баде (55') и Сусо (75').

Успехът изстреля Севиля на 12-о място с 8 точки повече от Валенсия, който към момента е първият отбор под чертата.

След равностойно първо полувреме на “Местайя” играчите на Хосе Луис Мендилибар избухнаха в 10 минути след началото на втората част и поведоха в резултата чрез Лоик Баде. Той овладя една отбита топка в наказателното поле и я добута във вратата по земя.

Час след началото домакините предявиха претенции, че Фернандо от Севиля е играл с ръкав наказателното си поле. След преразглеждане от системата VAR обаче реферът прецеин, че нарушение на играта не е имало и продължи играта без 11-метров наказателен удар.

Това направи “прилепите” лабилни и допуснаха ново пропукване четвърт час преди края на редовното време. Гонсало Монтел намери Сусо на границата на наказателното поле, който прати феноменален удар в долния ляв ъгъл.

До края на мача Валенсия прояви изключително безсилие и потърси нова дузпа, а Илаиш Мориба получи директен червен картон за ужасяващо влизане в краката на Брайън Хил.

Победата ще даде нова доза самочувствие на Севиля преди реванша срещу Манчестър Юнайтед от 1/4-финалите на Лига Европа, докато Валенсия записа трето поражение в последните си четири шампионатни срещи и ако “прилепите” не предприемат нещо съвсем скоро ще трябва да стягат куфарите за Ла Лига 2.

Снимки: Imago