Валядолид поднесе сензацията срещу Виляреал дни след триумфа на "жълтата подводница" над Реал

Валядолид поднесе една от изненадите в 29-ия кръг в Ла Лига и победи с 2:1в гостуването си на Виляреал. Футболистите на новия наставник на тима Пауло Пезолано прекъснаха и серията си от четири поредни двубоя без победа, а в същото време прекъснаха тази на “жълтата подводница” от шест поредни успеха в първенството. Това бе и сериозен удар по амбициите на тима, който само няколко дни по-рано спечели като гост на Реал Мадрид.

“Лилавите” взеха своята преднина още през първата част с попадения на Селим Амала още във втората минута и на Джауад Ел Ямик (34’) малко след половин час игра. Етиен Капу вкара едно попадение за домакините, но макар че вложиха много усилия, те не успяха да се доберат до изравнително попадение.

Гостите успяха да излязат напред в резултата още в третата минута с малко странен гол, след като успяха да вкарат топката в наказателното поле, Гонсало Плата почти се сблъска със Селим Амала, а последният губейки равновесие успя в последния момент да чукне покрай Пепе Рейна за 1:0.

“Жълтата подводница” стигна до попадение след четвърт час игра, когато Хосе Луис Моралес бе изведен зад гърба на отбраната и подаде на празна врата на Чъкуезе отбеляза, но намеса на ВАР показа, че е имало засада при атаката. Последва натиск на домакините и на няколко пъти вратаря Жорди Масип трябваше да се намесва решително.

Така се стигна до 34-ата минута, когато централният бранител на Валядолид Джауад Ел Ямик пое топката от своето поле и след впечатляващ рейд между няколко бранители в наказателното поле промуши топката за втори път в мрежата на Пепе Рейна.

Футболистите на Виляреал бяха близо до изравняването и десетина минути след началото на втората част, когато отново Чъкуезе получи отличен пас в наказателното поле, успя да преодолее стража на гостите, но десният му крак му изневери и пред опразнената врата прати топката в аут. Малко след това нигериецът пък нацели гредата след хубав самостоятелен пробив.

Домакините все пак стигнаха до попадение в 74-ата минута чрез удар на Етиен Капу от границата на наказателното поле. Голът обаче предизвика бурни реакции на скамейката на Валядолид, тъй като централният бранител на тима Джауад Ел Ямик лежа повече от минута в пеналта, тъй като в хода на атаката бе настъпен от Чъкуезе. Това доведе и до изгонването на наставника на “виолетовите” Пауло Пезолано, който побесня при протестите си.

С тази победа Валядолид събра 32 точки и заема 14-ото място в подреждането и ги отдалечи на цели четири от опасната зона. Виляреал пък е пети с 47 пункта, но тази домакинска загуба бе удар по амбициите на тима за преследване на място в зона Шампионска лига.

Снимки: Gettyimages