Унион си върна третото място

Унион (Берлин) отново излезе на третото място в класирането на Бундеслигата, след като за няколко часа там се беше настанил Фрайбург. "Железните" спечелиха с 1:0 гостуването си на Борусия (Мьонхенгладбах) и събраха 55 точки. Това беше първа победа за Унион в последните три кръга, при това срещу съперник който рядко губи на собствен терен.

Единственото попадение на "Борусия Парк" реализира Шералдо Бекер в 60-ата минута. Той се ориентира бързо след подаване от левия фланг на Жером Росийон и с едно докосване прати топката във вратата, пазена от Йонас Омлин. Това беше едно от малкото интересни положения в двубоя. Домакините имаха териториално надмощие, но не създадоха почти нищо в офанзивен план и остават на 10-о място в подреждането.

Унион можеше да поведе в средата на първото полувреме, но ударът на Кевин Беренс мина покрай вратата. От своя страна домакините нито веднъж не застрашиха сериозно Фредерик Рьонов

След попадението на Бекер берлинчани заиграха с още по-голямо самочувствие, а техният противник нямаше ясна идея как да изравни. В 83-ата минута Маркюс Тюрам отправи удар с глава, но той бе твърде слаб, за да създаде грижи на Рьонов.

В следващия кръг Унион ще приеме пряк конкурент за място в топ 4 - Байер (Леверкузен), а Борусия (Мьонхенгладбах) ще гостува на борещия се за оцеляване Щутгарт

Снимки: Gettyimages