Коло Муани спаси Айнтрахт от загуба

Айнтрахт се добра до точка в домакинството си на Борусия (Мьонхенгладбах). Срещата завърши 1:1, след като Рандал Коло Муани изравни седем минути преди края на редовното време. Йонас Хофман бе дал преднина на гостите в 13-ата минута.

Тимът на Оливер Гласнер няма победа вече седем поредни мача и шансовете му да играе в евротурнирите намаляват с всеки изминал кръг. Айнтрахт е седми, като има преднина от 6 точки пред днешния си съперник, който е десети.

Хофман за първи път изведе Борусия (М) с капитанската лента. Той е бе носил четири пъти преди, но я получаваше по време на мачовете. Именно той откри резултата в 13-ата минута. Топката стигна до него след пробив на Маркъс Тюрам, който го намери пред опразнената врата. Айнтрахт започна активно срещата, но попадението спря импулса в играта на домакините. Те рядко стигаха до положения, но в 23-ата минута Омлин направи великолепно спасяване след удар на Соу, който бе отклонен и направи топката още по-трудна.

Към края на полувремето тимът от Франкфурт вдигна темпото и натисна, а най-добрата ситуация бе пропусната от Коло Муани. Те продължиха в този дух и през втората част. Изнасянето в предни позиции обаче отвори пространства за бързи атаки на гостите. Хофман бе изведен зад защитата в 52-ата минута, но отлична намеса на Ленц предотврати подаването към Нойхаус. Секунди по-късно Тюрам проби отдясно, но и той не успя да намери свой съотборник.

Айнтрахт увеличаваше натиска и Омлин трябваше да се намесва след удар на влезлия като резерва Ебимбе. Коло Муани продължаваше да стреля към вратата, но без особен успех. В 75-ата минута французинът удари греда след подаване на Бута, а вратарят на гостите се справи блестящо при добавката на Ебимбе.

Попадение на Тюрам бе отменено поради фал в 82-ата минута, а при следващата атака на домакините те изравниха. Коло Муани получи топката от Алиду и прати топката покрай Омлин. Изравняването накара гостите да тръгнат по-активно в атака, но в добавеното време Коло Муани можеше да вкара втори гол, но отново бе спрян от стража на Борусия.

Снимки: Imago