Майорка спря силната серия на Селта

Майорка се наложи с 1:0 при гостуването си на Селта и изпревари галисийския тим в класирането на Ла Лига. Сенегалецът Амат Диедиу беше точен в 21-ата минута и донесе ценните три точки на островитяните. Селта владееше топката в 73% от игровото време, но въпреки това създаде малко положения и загуби шампионатен мач за първи път от 12 февруари. В този период съставът на Карлос Карвалял постигна 3 победи и 4 равенства.

Яго Аспас беше неутрализиран от защитата на Майорка и това се оказа ключово за изхода на двубоя. Гостите не можеха да разчитат на няколко основни фигури, но техните заместници се справиха много добре. Голмайсторът Амат имаше още две възможности да се разпише и през цялото време беше заплаха за вратата на Иван Вийяр

Попадението за Майорка падна в средата на първото полувреме. Всичко започна от центриране от самата аутлиния, което доведе до объркване между Вийяр и централните защитници. Така топката се озова на крака на Амат, който веднага я прати в мрежата. В 32-ата минута Предраг Райкович спаси удар с глава на Унай Нунес, а в 40-ата младата звезда на Селта габи Вейга стреля покрай гредата.

На почивката Гонсало Пасиенсия замени Харис Сеферович, но това не допринесе за повече острота в атаките на Селта. Много по-добре се включи Ренато Тапия, но в 82-ата минута удар на перуанеца попадна в напречната греда. В добавеното време капитанът на Селта Уго Майо получи червен картон и това означава, че ще пропусне гостуването на Реал Мадрид в следващия кръг.

Снимки: Gettyimages