Селта излъга Севиля в добавеното време

Отборите на Севиля и Селта направиха зрелищно равенство 2:2 в мач от 28-ия кръг на Ла Лига. Двата тима не си направиха добра услуга и останаха твърде близко до зоната на изпадащите, оставайки съответно на 13-о и на 9-о място в класирането.

Севиля игра изключително силно през първото полувреме и въпреки, че отборът остана с човек по-малко още в 19-ата минута след изгонването на Пап Гей, играчите в бели спортни екипи стигнаха до попадение Юсеф Ен-Несири в 43-ата минута.

Тази седмица играйте в Carlsberg “Домът на феновете” с дербито от Премиър лийг между Ливърпул и Арсенал

През втората част Селта рядко стигаше до положения и тяхната безидейност в предни позиции доведе до много празнини в отбрана. Така логичното се случи в 81-ата минута, кога Маркос Акуня вкара страхотен гол даде по-стабилна преднина на отбора си.

Селта опита да се върне в последните минути от мача и отбеляза гол чрез Мигел Родригес в 90-ата минута. В добавеното време се случи и истинската драма, когато в 3-ата минута от четирите продължение резултатът бе изравнен чрез Гонсало Пасиенсия.

Равенството ще разколебае Севиля преди битката следващата седмица срещу Манчестър Юнайтед от 1/4-финалите на Лига Европа, докато Селта ще навлезе в последните си 10 мача от сезона със самочувствие, защото тази вечер записа седмия си пореден мач без загуба.