Спарта бие наред, Мартин Минчев влезе от пейката

Великолепната форма на Спарта (Прага) през пролетта продължава. Най-успешният чешки клуб победи с 2:0 като гост Храдец Кралове и вече дели първото място с градския си съперник Славия, който направи 2:2 срещу Слован (Либерец).

Мартин Минчев се появи като резерва за Спарта. Българският национал влезе в 64-ата минута на мястото на Томаш Чванчара, но не успя да се разпише, а в 80-ата минута получи жълт картон. Неговият отбор беше улеснен от червения картон на Якуб Кучера в средата на първата част и лесно стигна до трите точки. В 30-ата минута гол на Ян Кухта беше отменен, но в 45-ата Лукаш Хараслин откри в полза на Спарта. Второто попадение за гостите заби Томаш Визнер малко преди края на срещата.

След като в предишния кръг се наложи над третия претендент за титлата Виктория (Пилзен), Славия очакваше лесно да стигне до победата при визитата си на Слован. "Червено-белите" се озоваха в ролята на догонващи след гол на Лукаш Черв (26'), но направиха обрат с попадения на Питър Олайинка и Мик ван Бюрен (от дузпа). Домакините обаче не бяха казали последната си дума и измъкнаха точката в добавеното време с точен изстрел на Виктор Олатунджи.

В другите съботни мачове Сигма (Оломоуц) надви Млада Болеслав с 2:0, а Чешке Будейовице се наложи над Баник (Острава) с 2:1. Утре Виктория (Пилзен) посреща Бохемианс 1905 и при успех ще се доближи на 2 точки от Спарта и Славия.