Мартин Минчев изведе Спарта до финал за Купата на Чехия

Спарта (Прага) е първият финалист в турнира за Купата на Чехия. Най-титулованият клуб в страната победи на полуфиналите Чешке Будейовице с 2:0, а един от головете отбеляза Мартин Минчев. Бившият нападател на Черно море откри резултата в 37-ата минута, а в 76-ата Лукаш Садилек реши всичко в полза на домакините.

Старши треньорът на Спарта Бриан Приске пусна Минчев в титулярния състав и българинът не го разочарова. Той даде аванс на Спарта след хубаво подаване на Лукаш Садилек и прецизен удар, който не остави шансове на вратаря на гостите Мартин Яначек. В началото на втората част родният футболист получи контузия и беше заменен от Томаш Чванчара

До края на мача домакините нямаха проблеми, особено след като Садилек удвои преднината им в 76-ата минута. Това беше шести пореден мач, в който Спарта не допуска гол срещу този съперник. В спора за трофея Минчев и компания ще се изправят срещу победителя от двубоя Славия (Прага) - Бохемианс 1905, който е по-късно тази вечер.

Спарта и Славия вървят рамо до рамо и в първенството. Двата столични гранда водят в класирането с по 57 точки, а в средата на този месец ще се срещнат на "epet Арена" в мач, който може да реши съдбата на титлата.