Тимо Вернер блесна в голово шоу между РБ Лайпциг и Аугсбург

Отборът на РБ Лайпциг записа домакински успех с 3:2 над Аугсбург в зрелищен двубой от 28-ия кръг на Бундеслигата. Над всички на терена беше нападателят Тимо Вернер, който беше с основна заслуга за победата на своя тим, отчитайки се с два гола и асистенция.

Гостите неочаквано поведоха още в петата минута, когато Арне Майер беше точен след подаване на Яго. Тяхната радост обаче продължи твърде кратко, защото след само пет минути Вернер напредна по десния фланг и центрира към Кевин Кампъл, който възстанови равенството. В 32-рата именно Вернер донесе пълния обрат в мача, като се разписа след асистенция на Бенямин Хенрикс. След още три минути германският национал получи топката от Кампъл на границата на наказателното поле и със страхотно воле вкара своя гол номер 100 в Бундеслигата. След почивката силите на Аугсбург стигнаха само за второ попадение, което беше отбелязано от резервата Рубен Варгас с шут по земя в 82-рата минута.

Така РБ Лайпциг събра 51 точки и се настани на третата позиция в класирането, изпреварвайки Унион (Берлин) само по голова разлика. Аугсбург е на 14-ото място с 29 спечелени пункта и по-лошо голово съотношение от Хофенхайм, който е със същия актив.

Снимки: Gettyimages