Кьолн се справи с Аугсбург и ги изпревари в класирането

Кьолн спечели с 3:1 гостуването си на Аугсбург и взе глътка въздух в борбата за оцеляване в мач от 27-ия кръг на Бундеслигата. Попаденията за футболистите на Щефен Баумгарт бяха дело на Елис Скири (7’), Ерик Мартел (16’) и Линтон Маина (59’), а за домакините точен бе Рубен Варгас (29’).

Срещата започна по перфектен начин за “козлите”, които още в 7-ата минута вече бяха напред, когато топката стигна до Скири в наказателното поле в отлична позиция пред опразнената врата и я прати в мрежата за 0:1. Футболистите на Кьолн нанесоха втори удар веднага след изминаването на час игра, когато Кингсли Шиндлер прати дълго странично хвърляне в наказателното поле, което хвана отбраната на домакините напълно неподготвена и там Ерик Мартел само отклони топката във вратата на Аугсбург за втори път.

Домакините се добраха до намаляване на резултата преди да е изтекъл половин час, когато Рубен Варгас се оказа най-съобразителен в наказателното поле и изстреля топката зад гърба на Марвин Швебе за 1:2.

Кьолн обаче си върна преднината в 59-ата минута, когато Деян Любичич демонстрира отличен поглед върху играта и даде пас към Линтон Маина, а той хладнокръвно се разписа за 1:3. В добавеното време играчите на Баумгарт дори можеха да вкарат четвърти гол, но ударът на Матиас Олесен бе отразен от Рафаел Гикиевич.

С тази победа Кьолн се изкачи на 12-ото място в класирането на Бундеслигата с 31 точки, което е едно място над днешния им противник Аугсбург, който остана с 29 пункта.

Снимки: Gettyimages