На живо: Вижте как разрушават стадион "Българска армия"

Победният ход на Лацио продължава

Лацио се утвърди на второто място в Серия "А" след комфортен успех с 3:0 при гостуването си на Специя. Чиро Имобиле от дузпа, Фелипе Андерсон и Маркос Антонио бяха точни за "бианкочелестите", които имат 6 победи и 1 равенство в последните си 7 шампионатни мача. Отборът на Маурицио Сари събра 61 точки - с 8 повече от градския си съперник Рома, който е на третата позиция.

Първото полувреме на "Алберто Пико" беше сравнително равностойно, но след това Лацио не даде никакви шансове на домакините. В 84-ата минута Итън Ампаду от Специя получи червен картон, а в в самия край на редовното време резервата Маркос Антонио оформи разгромния успех на "орлите" с дебютното си попадение в Серия "А".

Специя имаше само загуби в предишните си 5 мача срещу Лацио, но пък влезе в двубоя след три поредни домакинства без поражение, които включваха и успех с 2:1 над Интер. Отборът на Леонардо Семпличи можеше да поведе още в началото, но удар на бившия халф на Левски Мехди Бурабия срещна гредата. Още по-добър шанс се откри пред Мбала Нзола, но той някак пропусна с главаот чиста позиция. Лацио поиска дузпа при първата си опасна атака, но след намесата на ВАР се видя, че не е имало нарушение на Итън Ампаду срещу Чиро Имобиле.

На Ампаду обаче не му се размина малко по-късно, когато фаулира в наказателното поле Фелипе Андерсон. Този път не остана съмнение, че бранителят е нарушил правилата и Масимилиано Ирати посочи бялата точка, а Имобиле не сбърка. Това беше десето попадение за нападателя през сезона. До края на полувремето той можеше да се разпише още веднъж, но топката му дойде малко висока след центриране на Сергей Милинкович-Савич.

В 52-ата минута футболистите на Сари сътвориха изключителна атака. Луис Алберто, Имобиле и Фелипе Андерсон на няколко пъти си размениха трикови подавания, а защитниците на Специя само ги гледаха. Въпреки че се позабави с удара, Андерсон успя да прати топката в мрежата и до голяма степен реши двубоя. Смените в състава на домакините само направиха играта им още по-хаотична, а Лацио не допускаше никакви грешки в отбрана.

В 84-ата минута виновникът за дузпата Ампаду беше изгонен за два жълти картона, а в 89-ата младият бразилец Маркос Антонио реализира красив гол след индивидуален рейд. Той надбяга цялата защита на Специя, преодоля и вратаря Бартломей Драговски, след което насочи топката в мрежата. "Орлетата" останаха без победа в 4 поредни мача и са само на 4 точки над зоната на изпадащите.

Снимки: Gettyimages