Лацио спря Ювентус и се утвърди на второто място

Лацио измъкна победа с 2:1 над Ювентус в дербито на 29-ия кръг на Серия "А". "Орлите" стигнаха до успеха с голове на Сергей Милинкович-Савич в 38-ата и Матия Дзакани в 53-тата минута. За гостите се разписа Адриен Рабио в 42-рата минута. Така домакините сложиха край на серията си от 7 поредни мача без успех над "старата госпожа" и се утвърдиха на 2-рото място във временното класиране. Торинци пък могат да съжаляват, че не взеха нещо от този мач, тъй като имаха своите шансове, но не се възползваха достатъчно добре от тях. Така бе спряна серията им от 3 поредни победи в първенството и "бианконерите" пропусна да скъсят дистанцията до местата, даващи право на участие в евротурнирите.

Маурицио Сари бе избрал да започне мача с Чиро Имобиле като изнесен нападател и Фелипе Андерсон и Матия Дзакани зад гърба му. Сергей Милинкович-Савич, Луис Алберто и Данило Каталди бяха триото в средата на терена.

Гостите излязоха с Душан Влахович и Анхел ди Мария в предни позиции. Адриен Рабио, Мануел Локатели и Николо Фаджоли пък действаха в средата на терена.

Лацио започна мача по-нахъсано и пръв създаде голова възможност. В 5-ата минута Луис Алберто изстреля снаряд от дистанция, но Войчех Шчесни внимаваше и уверено улови.

Ювентус отговори с нелоша атака по лявото крило в 7-ата минута, където Рабио центрира към Влахович в близост до вратата, но сърбинът остана под топката и изстрелът му с глава бе над вратата.

В 10-ата минута след центриране от фаул Милинкович-Савич обстрелва вратата на съперника с глава, но малко над напречната греда.

Само две минути по-късно събринът имаше още по-добра възможност след корнер, но и този път изстрелът му профуча над вратата.

След период на затишие в 29-ата минута се стигна до нова опасност пред Войчех Шчесни, който трябваше да се намесва решително след страхотен шут от воле на Чиро Имобиле.

В 32-рата минута при заучено положение от фаул отново Имобиле стреля опасно, но след рикошет топката мина покрай вратата.

В 38-ата минута Лацио поведе с изключително спорен гол. Топката бе подадена за Сергей Милинкович-Савич в наказателното поле, той изблъска в гръб Алекс Сандро и стреля във вратата за 1:0. Положението бе разгледано с ВАР и въпреки очевидното нарушение, реферите решиха да зачетат попадението.

Реакцията на Ювентус бе мигновена. В 42-рата минута при едно центриране от корнер се стигна до меле пред вратата на Проведел, който успя да спаси два удара на Бремер и Рабио, но накрая французинът показа настоятелност и буквално добута кълбото зад голлинията за 1:1.

Втората част започна с малко по-агресивна игра на Ювентус, който повече задържаше топката и организира няколко атаки, които обаче не доведоха до нещо по-опасно пред Проведел.

По-отворената игра на гостите обаче им изигра лоша шега в 53-тата минута, когато Лацио организира контраатака, Фелипе Андерсон центрира отдясно към Луис Алберто, той елегантно с пета продължи топката към непокрития Дзакани, който отбеляза за 2:1.

Три минути по-късно Дзакани можеше да удвои головата си сметка, като отново прати топката в мрежата, но този път бе в засада и голът не бе зачетен.

Торинци отново засилиха натиска и в 62-рата минута Душан Влахович получи хубаво центриране от Алекс Сандро и стреля с глава, но над вратата.

В 81-вата минута реферът взе още едно дискусионно решение в ущърб на "старата госпожа". Федерико Киеза бе изблъскан в гръб в наказателното поле на съперника, но Марко Ди Бело реши, че това не е дузпа.

След това в 84-тата минута Юве организира атака на скорост по лявото крило, Киеза центрира за Фаджоли, който стреля от воле, но над вратата.

В 89-ата минута Ди Мария отправи бомбен шут извън наказателното поле, но за негово нещастие топката рикошира в защитник и не застраши вратата.-

Лацио обаче удържа победата и с 58 точки се откъсна от преследвачите си на 2-рото място във временното класиране в Серия "А". Ювентус пъс остава на 7-ата позиция с 44 точки в актива си.

Тази седмица играйте в Carlsberg “Домът на феновете” с дербито от Премиър лийг между Ливърпул и Арсенал