Шалке вярва в спасението след разгром срещу Херта

Шалке 04 направи огромна крачка към запазването на мястото си в Бундеслигата. Отборът на Томас Райс победи с 5:2 Херта (Берлин) и се измъкна от последното място в класирането, където останаха столичани. Мариус Бюлтер беше големият герой за "кралскосините" с две попадения. Точни за Шалке бяха още Тим Скарке, Зимон Тероде и Марчин Камински, а за Херта се разписаха Стеван Йоветич и Марко Рихтер.

Шалке изигра много силно първо полувреме, в което можеше да вкара и повече от два гола. "Кралскосините" излязоха напред в резултата още в 3-ата минута с брилянтно попадение на Тим Скарке. Преотстъпеният от Унион (Берлин) халф напредна през центъра, преодоля двама бранители и с максимално прецизен удар матира Оливер Кристенсен. Скарке беше в основата и на втория гол. Негово отлично центриране стигна до непокрития на далечната греда Бюлтер и той се разписа с глава за 2:0.

Първата голова ситуация за Херта се откри пред Стеван Йоветич, но Ралф Феерман спаси изстрела на черногореца. Стражът на Шалке обаче получи контузия и напусна терена в 36-ата минута, а вместо него се появи Александер Шволов. Малко преди това Доминик Дрекслер пропусна да реши всичко в полза на домакините, като от няколко метра прати топката в аут. В самия край на полувремето грешка в защитата на Шалке позволи на Йоветич да овладее топката, а последвалият удар на нападателя завърши с гол, който върна интригата.

На почивката Кенан Караман замени контузилия се Скарке и веднага даде своя принос. След негов пробив по левия фланг и подаване Тероде отклони топката в мрежата на гостите. Това беше преломният момент, след който Шалке установи сериозен контрол на двубоя. В 78-ата минута Бюлтер наказа лошо преценено излизане на Кристенсен за 4:1.

Силите на Херта стигнаха само за още едно попадение, автор на което стана Рихтер в 84-ата минута. В добавеното от Феликс Брих време Марчин Камински оформри изразителната победа на Шалке с гол от пряк свободен удар. По този начин отборът от "Фелтинс Арена" измести не само Херта, но и Щутгарт, като се настани на 16-ата позиция с 24 точки, а берличани са последни с 22 пункта.

Снимки: Gettyimages