Натрупалият самочувствие Хофенхайм не пожали Шалке

Хофенхайм записа трети пореден успех в Бундеслигата и напусна зоната на изпадащите. Отборът на Пелегрино Матарацо се наложи с 2:0 над пряк конкурент на дъното в лицето на Шалке 04 и вече е на 14-о място в класирането. Автогол на Алекс Крал и попадение на Иляс Бебу решиха двубоя в полза на Хофе, а гостите от Гелзенкирхен останаха на дъното в подреждането и с все по-малки шансове да се спасят от изпадане.

Домакините започнаха със същия състав, който стартира и при победите срещу Херта и Вердер. За Шалке като титуляр за първи път от октомври се появи Томас Ауеян, но той беше заменен още преди почивката от Мехмет Айдън. Тим Скарке пък зае мястото на Доминик Дрекслер

Още в началните секунди двата отбора си размениха по едно чисто положение. Мариус Бюлтер от гостите уцели гредата, а в ответната атака Кристоф Баумгартнер пропусна от удобна позиция с глава. В средата на полувремето Хофенхайм поведе след автогол на Алекс Крал. Чешкият национал не успяда реагира добре след центриране на Анхелиньо и прати топката в собствената си врата.

Малко след гола Мая Йошида стреля неточно за Шалке. Последва важна намеса на вратаря на "кралскосните" Ралф Феерман очи в очи с Андрей Крамарич, а в 34-ата минута удар на хърватина беше избит прд голлинията от Том Краус

През второто полувреме Шалке се активизира, но в 69-ата минута Йошида повали Баумгартнер в наказателното поле и реферът Матиас Йоленбек даде дузпа, която Бебу реализира. Това беше седми наказателен удар за Хофе от началото на сезона - повече от всеки друг отбор в Бундеслигата.

В оставащото време до края Шалке не намери сили да реагира. "Кралскосините" бяха в серия от 8 мача без загуба, но тимът така и не успя да се отлепи от последното място в класирането.

Снимки: Gettyimages