Отново е време за дерби! Ще видим ли нов триумф на "червените" или този път победата ще е за Левски - на живо със стартовите състави

Асистенция на Велковски не стигна на Миедж за победа срещу гранда Легия

Димитър Велковски изигра много силен мач за Миедж (Легница) срещу Легия (Варшава) в полското първенство, а отборът му изпусна победата в добавеното време, когато гостите изравниха от дузпа за крайното 2:2. Българският национал се отличи с асистенция за второто попадение на Миедж. Левият бек беше заменен в 91-ата минута, а секунди по-късно Жозуе донесе точката на Легия.

Миедж влезе в двубоя след три поредни загуби и заемайки последното място в класирането. Домакините обаче подходиха много смело и успяха да поведат в 27-ата минута с попадение на Максим Домингес. Последва натиск на Легия и Жозуе се разписа за 1:1 в 41-ата минута.

Малко след началото на втората част Велковски намери испанеца Чука, който отново даде преднина на домакините. Този резултат се запази почти до последния съдийски сигнал. След гола на Жозуе от дузпа имаше и още един любопитен момент. Появилият се вместо Димитър Велковски Хуберт Матина заби трето попадение за Миедж, но след намесата на ВАР то бе отменено заради засада.

Равенството е разочарование за Легия, защото отборът от Варшава вече изостава с 6 точки от водача Ракув. Преди днешния мач "армейците" бяха в серия от 4 поредни победи. Миедж остава на дъното с 20 точки.