Велковски дебютира с победа в Полша

Димитър Велковски изигра първия си мач с екипа на Миедж (Легница). Българският национал дебютира в първенството на Полша при победата на своя тим с 2:1 над Висла (Плоцк). Велковски, който беше привлечен от Серкъл (Брюж), се появи като резерва в 74-ата минута на мястото на Хуберт Матиня.

Двубоят не започна добре за домакините, които се озоваха в ролята на догонващи в 22-ата минута след попадение на хърватина Марко Колар. В самия край на първото полувреме Миедж получи дузпа и бившият футболист на Манчестър Юнайтед Анхело Енрикес изравни. В 61-ата минута Матиня намери Немяна Миюшкович и черногорският халф донесе успеха на тима от Легница с първия си гол от началото на сезона.

Това беше първа победа за Миедж през календарната година. Отборът остава на последното място в класирането на Есктракласата с 18 точки, но само на е все по-близо до другите два тима в зоната на изпадащите - Пяст Гливице и Корона (Киелце). В следващия кръг Велковски и компания ще гостуват на Заглебие (Любин), който днес изненадващо надви с 2:1 като гост шампиона Лех (Познан).

Начело в подреждането е Ракув с 49 точки, пред Легия (Варшава) с 42. Днес Легия се наложи с 1:0 над Пяст Гливице. Точен за гостите от столицата беше Жозуе от дузпа в 76-ата минута. В 84-ата Бартош Слиш, който е бивш футболист на Заглебие, получи червен картон, но съотборниците му удържаха победата.