Тринкао с хеттрик при драматична победа на Спортинг

Спортинг (Лисабон) се наложи с 4:3 над Каса Пиа в зрелищен мач от 27-ия кръг на португалското първенство. Големият герой за "зелено-белите" беше Тринкао. Преотстъпеният от Барселона нападател заби хеттрик, като негово беше и победното попадение в 85-ата минута.

Тринкао се разписа още в 18-ата секунда след хубава комбинация с участието на Педро Гонсалвеш. Рафаел Мартинш обаче изравни много бързо. До почивката съперниците си размениха по още един гол чрез Тринкао и Юки Сома. Педро Гонсалвеш изведе Спортинг напред за трети път в 48-ата минута, но Каса Пиа пак намери начин да отговори, този път с попадение на Фелипе.

Именно авторът на третия гол за домакините беше изгонен в 64-ата минута. Спортинг натисна и малко преди края на редовното време Гонсалвеш центрира от левия фланг, а Тринкао опъна мрежата.

В класирането "лъвовете" са 4-ти с 57 точки, на 5 зад третия Брага. Води Бенфика със 71 точки, а вторият Порто има 64, след като спечели дербито на "Луж" в петък.