Спарта оглави еднолично класирането в Чехия

Спарта (Прага) излезе начело в класирането на чешката Фортуна лига, след като спечели с 2:0 при визитата си на Пардубице. Ян Кухта и Ладислав Крейчи отбелязаха головете за отбора на Мартин Минчев. Българският нападател пропусна двубоя заради контузия, получена в мача за Купата на Чехия срещу Чешке Будейовице в средата на седмицата.

Кухта се разписа в 20-ата минута след пас на Томаш Визнер, а Крейчи улесни допълнително задачата на тима, воден от Бриан Приске. По този начин Спарта събра 60 точки и остави на 2 точки след себе си Славия (Прага). на трето място е действащият шампион Виктория (Пилзен)

Няколко часа преди мача на Спарта, Славия се провали при гостуването си на Млада Болеслав - 1:1. "Червено-белите" имаха голямо преимущество в притежанието на топката и създадоха доста повече положения, но не успяха да стигнат до победата и вече са в ролята на догонващи в битката за титлата.

Млада Болеслав се възползва от един от малкото си шансове пред вратата на Ондрей Коларж и поведе в 18-ата минута с гол на Васил Кушей. Славия изравни още до почивката благодарение на Христос Зафейрис, който отбеляза първото си попадение за тима след трансфера си от Хаугесунд през зимата. В 82-ата минута гол на Иван Шранц от Славия беше отменен заради засада.

Бохемианс 1905 на два пъти излизаше напред в резултата при визитата си на Сигма, но срещата завърши 2:2. Ян Матушек отбеляза и двата гола за отбора от Прага, който е 4-и в класирането, с аванс от 5 точки пред днешния си съперник. В друг мач от кръга Теплице разгроми с 3:0 като гост Чешке Будейовице и направи важна крчка към спасението.