Шок на "Алианц Арена": Фрайбург изхвърли Байерн (Мюнхен) от Купата на Германия

Фрайбург хвърли бомбата от програмата на 1/4-финалите на Купата на Германия и отстрани Байерн Мюнхен след драматична победа с 2:1 като гост на стадион "Алианц Арена". Дайо Упамекано даде аванс на баварците (19'), но съвсем скоро гостите от Фрайбург стигнаха до изравнителен гол чрез Никлас Хьофлер, а в заключителните минути на мача Лукас Хьолер (90' + 3') оформи крайния резултат от дузпа.

По-рано днес Айнтрахт (Франкфурт) победи с 2:0 и се превърна в първия 1/2-финалист в надпреварата този сезон.

Томас Тухел не направи изненада и пусна в мача най-доброто, с което разполага. На вратата бе Ян Зомер, а напред отборът се започна в схема 4-2-3-1. В защита видяхме солидното присъствие на Упамекано, а в халфовата линия бяха дейните Горецка и Мюлер. Атаката бе оглавена еднолично от Чупо-Мотинг.

Кристиан Щрайх се противопостави на съперника със схема 3-2-2-2-1. На вратата бе Марк Флекен, а пред него крилата на отбраната бяха охранявани от Винченцо Грифо и Килиан Силдилиа. В халфовата линия за изнасянето на топката помагаха Рицу Доан и Лукас Хьолер, а на върха на бе Михаел Грегорич.

Домакините овладяха топката след първия съдийски сигнал и първи опитаха да организират атака чрез Кингсли Коман, който изпрати центриране по посока противниковотонаказателно поле, което обаче не причини главоболия на отбраната на Фрайбург.

След това баварците маложиха своето темпо на игра с къси подавания и бързо движение с топката, което ги направи доминиращи в централната линия на терена и дори започнаха да затягат обръча пред наказателното поле на Фрайбург.

Така се стигна до 12-ата минута, когато Льорой Сане стигна до границата на наказателното поле и шутира на сантиметри встрани от лявата греда.

В 19-ата минута активната игра на Байерн (Мюнхен) се отплати и възпитаниците на Томас Тухел излязоха напред в резултата. Баварците стигнаха до ъглов удар, който бе изпълнен от Кимих. Той от своя страна прати топката на главата на Упамекано, който безкомпромисно я заби в долния десен ъгъл.

Отбелязаното попадение даде още по-голям импулс за домакините и веднага след изпълнението на центъра те можеха да накажат съперниците си за втори път. Томас Мюлер навлезе в наказателното поле и стреля в средата, но Марк Флекен този път внимаваше и улови топката.

В 25-ата минута Фрайбург за първи път погледна към вратата на домакините и Грегорич опита рефлексите на Зомер, който бе блестящ и спаси. Не така обаче се случи две минути по-късно, когато Никлас Хьофлер стигна до една отбита топка и стреля от дистанция, за да възстанови равенството в мача.

Баварците опитаха да си върнат водачеството веднага след допуснатия гол, но опитите на Кимих, Упамекано и Мюлер не бяха достатъчни за нещо повече от опасни слизания към противниковата врата и един удар в страни от вратата на Мюлер.

Страстите се разгорещиха след двата бързи гола и буйният нрав на играчите се прояви на фона на врящия котел, в който се превърна "Алианц Арена". Така в 36-ата минута Михаел Грегорич от Фрайбург си изпроси глупав жълт картон, защото повали на земята свой съперник след индивидуален сблъсък.

Малко преди края на редовното време на първото полувреме гостите все пак показаха, че няма да пазят резултата с груби нарушения и неспортсментска игра и стигнаха до пряк свободен удар, който обаче бе блестящо спасен от стража на Байерн (Мюнхен) - Ян Зомер, който скочи и сграбчи топката.

В добавеното време пък баварците напомниха за себе си. Томас Мюлер стигна до една избита топка в наказателното поле на гостите и шутира, но защитник в черен спортен екип изби, с което запази равенството на почивката и разплитането на интригата за втората част.

Двата отбора не губиха време след почивката и веднага опитаха да вкарат гол, с който да решат срещата. За Фрайбург опити направиха Рицу Роан и Матиас Гинтер, докато баварците не намериха целта чрез Коман и Гинтер.

Най-сериозната опасност за Байерн (Мюнхен) след почивката дойде в 62-ата минута. Тогава Бенжамен Павар отскочи високо, за да засече красиво центриране от свободния удар и опита да отбележи с глава от точката на дузпата. Опитът му обаче не беше достатъчно точен и се отби настрани от напречната греда.

След това баварците овладяха контрола върху играта и бяха много близо до отбелязването на втори гол, но ударът на Сане в 69-ата минута рикушира в корнер, а последвалото коварно центриране от ъглов удар на Кимих бе избито от играч на гостите.

Неспособността на двата тима да си отбележат отново нажежи страстите и доведе до накъсване на играта и нарушения. Първо прясно влезлия Садио Мане наруши спортсменството, събаряйки Гулде от Фрайбург, на който след това даже му бе оказана и медицинска помощ. За Фрайбург пък се прояви Рицу Доан, който също повали противников играч. Съдията не показа жълти картони в тази ситуация, но това бе последният път, в който прояви толеранс и веднага след това в 83-ата минута голмайсторът Дайо Упамекано бе оцветен в жълто заради нови груби действия.

В заключителните минути на редовното време Баейрн (Мюнхен) бе близо до победата, но Серж Гнабри отправи зашеметяващ удар от воле, но топката мина встрани от дясната греда.

В добавеното време Байерн (Мюнхен) изживя истински шок и както не се виждаше как може да загуби мача, допусна попадение в добавеното време на мача. И то по възможно най-неприятния начин от дузпа. Фрайбург организира една контраатака, при която Джамал Мусиала игра с ръка в собственото си наказателно поле и съдията посочи бялата точка. Зад топката застана Лукас Хьолер и се превърна в героя за своя отбо, вкарвайки победното попадение.

Баварците демонстрираха израстване в играта си, но отново показаха и, че не са преодоляли напълно кризата, в която изпаднаха от началото на астрономическата година. Тази загуба постави под сериозен въпрос дали треньорската рокада в клуба не се оказа прибързана.

В утрешния 5 април (сряда) предстои да се изиграят другите два мача от 1/4-финалите на Купата на Германия. В първия от тях, който стартира в 19:00 българско време, ще се срещнат отборите на Нюрнберг и Лайбпциг, а във втория, който ще бъде от 21:45 българско време, ще се срещнат РБ Лайпциг и Борусия (Дортмунд).