Два ранни гола на Рандал Коло Муани класираха Айнтрахт на полуфиналите

Айнтрахт (Франкфурт) победи с 2:0 Унион (Берлин) в първия четвъртфинал от Купата на Германия. В герой за “франките” се превърна френският нападател Рандал Коло Муани, който реализира две бързи попадения в 11-ата и 12-ата минута.

Айнтрахт започна по-добре и реши мача още през първата част. В 11-ата минута Марио Гьотце подаде страхотно с пета на Коло Муани, който остана сам срещу стража на Унион Ленарт Грил и откри резултата. Само минута по-късно домакините нанесоха втори удар. Коло Муани получи добро извеждащо подаване отново от Гьотце,  вратарят на Унион излезе неразчетено и французинът го прехвърли с чудесен техничен удар за 2:0.

Айнтрахт продължи да играе по-добре и отбеляза трето попадение в 20-ата минута, но то бе отменено с ВАР заради засада на Рафаел Сантос Боре. Осем минути по-късно колумбиецът пък удари горната греда на вратата на Унион.

Втората част бе доста по-спокойна откъм събития. Унион опита да се върне в мача, но така и не успя да създаде много ситуации пред вратата на Айнтрахт. Три минути преди края на редовното време резервата на берлинчани Джейми Левелинг получи добра топка в наказателното поле на домакините и стреля, но Кевин Трап направи страхотно спасяване.

Така Айнтрахт спря крайно лошата си серия от осем поредни мача без победа във всички турнири и ще чака съперника си на полуфиналите. Унион пък ще се съсредоточи над представянето си в Бундеслигата.

Снимки: Imago