Осасуна направи нещо невиждано в Купата на краля

Осасуна се класира за финала в турнира за Купата на краля след драматичен реванш срещу Атлетик Билбао. Тимът от Памплона загуби с 0:1 в редовното време на "Сан Мамес", но в 116-ата минута красив гол на резервата Пабло Ибанес донесе равенството 1:1 и прати Осасуна на едва втори финал в клубната история.

Постижението на отбора, воден от Ягоба Арасате, е още по-впечатляващо заради факта, че Осасуна е първият тим, който стига до финала, след като е елиминирал 4 съперника с продължения. Преди Атлетик Билбао, Осасуна отстрани по този начин Химнастик, Бетис и Севиля.

Победата с 1:0 в първия мач даваше увереност на гостите, но Атлетик наложи силен натиск от самото начало на реванша. В 33-ата минута Иняки Уилямс се възползва от подаване на Микел Весга и откри резултата. Последваха много пропуски на баските, които отправиха цели 23 удара към вратата, пазена от Серхио Ерера.

И в продълженията "лъвовете" доминираха, но в 116-ата минута появилият се от пейката защитник Ибанес получи пас от Аймар Орос и смълча феновете на "Сан Мамес". Така Осасуна достигна до втори финал за Купата на краля след този през 2005 година, загубен от Бетис. В спора за трофея отборът от Памплона ще срещне крайния победител от двойката Барселона - Реал Мадрид.