Очаквайте в 11:00: Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Осасуна докосва финала за Купата на краля

Осасуна надви Атлетик Билбао с 1:0 у дома в първи мач от полуфиналите в турнира за Купата на краля. Единствения гол на "Ел Садар" в Памплона отбеляза Абде в 47-ата минута.

Съперниците направиха равностоен мач, в който интересните положения пред двете врати бяха малко. В 14-ата минута гол на Иняки Уилямс от гостите беше отменен заради засада. Малко след това силен шут на Икер Муниаин мина над вратата.

В началото на втората част юношата на Барселона Абде преодоля няколко играчи на баските и с прецизен удар прати топката в мрежата зад Юлен Агиресабала. До края на двубоя Атлетик два пъти беше близо до изравняването, но Раул Гарсия и Горка Гурусета не успяха да се разпишат.