Драма в Бургас! Дея обърна ЦСКА от 0:2 гейма, Валентин Братоев герой за домакините

Дея спорт победи гостуващия ЦСКА с 3:2 (20:25, 22:25, 25:19, 25:23, 15:11) в първата среща от четвъртфиналните плейофи на мъжкото волейболно първенство на България efbet Супер Волей, изиграна в зала "Младост" в морския град.

Играе се до два успеха от три мача, а следващият двубой между двата тима е на 6-и април в зала "Васил Симов" в София от 18.00 часа.

Нефтохимик даде гейм на Пирин в Бургас, но е на победа от полуфинал в НВЛ

Двата отбора водеха здрава битка през целия двубоя. "Червените" доминираха в първите два гейма, но домакините взеха следващите два и изравниха резултата. В тайбрека след 10:10 волейболистите на Дея спорт спечелиха три поредни точки и след 15:11 стигнаха до крайния успех.

Николай Учиков атакува в аут и ЦСКА поведе с 6:4 в началото на първата част. Николай Учиков атакува в мрежата - 4:7. Димитър Димитров атакува успешно за 9:7. Мощна атака на Димитър Димитров от зона 4 - 10:8. технична атака на Димитър Димитров и 11:8.Троен блок спря атака на Николай Учиков - 12:8. Пайп на Александър Симеонов и 16:12 за ЦСКА. Тодор Костов атакува остро в центъра за 17:13. Франческо Кадеду взе прекъсване за Дея спорт. Димитър Димитров контраатакува за 20:14. Бургазлии намалиха до 16:20. Александър Попов взе прекъсване за ЦСКА. Иван Михал атакува успешно в центъра за 21:17. Димитър Димитров изведе ЦСКА до геймбол при 24:20. "Червените" спечелиха първата част с 25:20.

"Червените" поведоха с 3:1 в началото на втората част. Стефано Патриарка атакува в аут и ЦСКа поведе с 4:1. Франческо Кадеду взе прекъсване за Дея. Симеон Александров атакува технично за 5:3. Димитър Димитров атакува по блокадата за 6:4. Двоен блок на Иван Михал и Димитър Димитров спря атака на Тодор Вълчев - 7:4. Пайп на Тодор Вълчев намали резултата до 6:7. Дея изравни при 9:9. Добра комбинация Владимир Станков - Иван Михал - 10:9. Георги Братоев изравни при 10:10. Равенството се запази до 14:14. Александър Симеонов атакува в мрежата и Дея поведе с 15:14. Димитър Димитров атакува успешно от зона 2 за 16:16. Георги Братоев пусна технично за 17:16. Валентин Братоев атакува в аут и ЦСКА дръпна с 19:17. Самуил Вълчинов замени Николай Учиков в състава на Дея. Ас на Валентин Братоев и равенство при 19:19. Двоен блок спря атака на Тодор Вълчев 21:19. Николай Учиков изравни при 21:21. Тодор Костов атакува в центъра за 23:22. Димитър Димитров изведе "червените" до геймбол при 24:22. Франческо Кадеду взе прекъсване за Дея. Блокадата на ЦСКА донесе успех на гостите във втората част с 25:22.

Ас Дея поведе с 3:2 в началото на третата част. Първият съдия Александър Виналиев даде жълти картон и на двата отбора за говорене през мрежата. Пайп на Тодор Вълчев и 6:3 за бургазлии. Александър Попов взе прекъсване за ЦСКА. Ас на Стефан Чавдаров - 8:4. Единична блокада на Георги Братоев срещу атака на Александър Симеонов - 9:4. След това напрежението ескалира. Първият съдия Александър Виналиев даде червени картони на Георги Братоев от Дея и Добромир Иванов от ЦСКА. Александър Симеонов намали до 5:9. Николай Учиков реагира отлично и Дея поведе с 14:7. Александър Попов взе прекъсване за ЦСКА. Ас на Симеон Александров и 10:15. Димитър Димитров намали до 11:15. Димитър Димитров намали до 12:16. При 13:17 в игра се появи 50-годишният капитан на ЦСКА Ивайло Стефанов. Мощна атака на Димитър Димитров 14:19. Валентин Братоев атакува мощно за 20:14. "Червените" намалиха до 18:22.  Тодор Костов атакува в центъра за 19:22. Франческо Кадеду взе прекъсване за Дея. Пайп на Валентин Братоев изведе Дея напред с 23:19. Нов пайп на Валентин Братоев изведе бургазлии до геймбол при 24:19. Ивайло Стефанов атакува в аут и Дея спечели третата част с 25:19.

Симеон Александров атакува успешно за 7:7 в началото на 4-ия гейм. Николай Учиков атакува мощно по правата за 8:7 за Дея. Нова отлична атака на Валентин Братоев и 11:9. Александър Попов взе прекъсване за ЦСКА. "Червените" поведоха с 12:11. Тодор Вълчев атакува успешно за нова равенство 14:14. Димитър Димитров атакува в аут. Стефан Чавдаров и Георги Братоев изградиха блокада, която спря атаката на Симеон Александров - 16:14. Александър Попов взе прекъсване за "червените". Димитър Димитров атакува над блокадата за 15:16. Брилянтна комбинация Георги Братоев - Стефан Чавдаров - 17:15. При 15:18 Делчо Раев замени Владимир Станков. Димитър Димитров намали до 17:18. Убийствена атака на Валентин Братоев по диагонала от зона 4 - 19:17. При 19:18 Франческо Кадеду взе прекъсване за Дея. Ас на Димитър Димитров изравни резултата при 21:21. Тодор Вълчев намери пролука в тройната блокада на ЦСКА 22:21. Александър Симеонов атакува мощно от зона 4 по правата за 22:22. Николай Учиков атакува безапелационно за 23:22. Иван Михал успя бързо да изравни при 23:23. Тодор Вълчев изведе домакините до геймбол при 24:23. Валентин Братоев атакува по диагонала от зона 4 за 25:23 в 4-ата част.

Владимир Станков започна като разпределител за ЦСКА в тайбрека. Димитър Димитров атакува успешно по блокадата на за 2:2. "Червена" блокада спря атака на Валентин Братоев за 3:2. Димитър Димитров атакува по блокадата за 5:5. Николай Учиков атакува успешно от зона 2 за 6:5 за бургазлии. Технично пускане на Николай Учиков и 8:7. Ас на Димитър Димитров изведе ЦСКА напред при 9:8. Двоен блок спря атака на Николай Учиков и ЦСКА поведе с 10:9. Франческо Кадеду взе прекъсване за Дея. Валентин Братоев отново изведе домакините напред с 11:10. Единична блокада на Валентин Братоев спря атака на Димитър Димитров - 12:10. Александър Попов взе прекъсване за ЦСКА. Нова блокада на Стефано Патриарка спря атака на Димитър Димитров - 13:10. Валентин Братоев с поредна отлична атака по диагонала от зона 4 изведе Дея до мачбол при 14:11. Димитър Димитров атакува в аут и Дея спечели тайбрека с 15:11 и мача с 3:2 гейма.

Най-резултатен бе Валентин Братоев с 24 точки (3 аса, 2 блока, 61% ефективност в атака, 11% перфектно и 37% позитивно посрещане - +12).

Николай Учиков добави 19 точки (2 аса, 1 блока, 39% ефективност в атака - +9).

Тодор Вълчев се отличи с със 17 точки (2 аса, 50% ефективност в атака, 17% перфектно и 17% позитивно посрещане - +6).

За ЦСКА Димитър Димитров бе над всички с 29 точки (2 аса, 1 блок, 43% ефективност в атака - +15).

Иван Михал добави 11 точки (4 блока, 54% ефективност в атака - +7).

ДЕЯ СПОРТ (БУРГАС) - ЦСКА 3:2 (20:25, 22:25, 25:19, 25:23, 15:11)
ДЕЯ: Георги Братоев 6, Николай Учиков 19, Тодор Вълчев 17, Валентин Братоев 24, Стефано Патриарка 5, Стефан Чавдаров 6 - Мартин Иванов-либеро (Самуил Вълчинов, Димитър Василев, Денис Чавдаров, Иван Дунков-либеро)
Старши треньор: ФРАНЧЕСКО КАДЕДУ
ЦСКА:Владимир Станков 1, Димитър Димитров 29, Симеон Александров 8, Александър Симеонов 8, Тодор Костов 7, Иван Михал 11 - Добромир Иванов-либеро (Ивайло Стефанов, Делчо Раев, Красимир Митев)
Старши треньор: АЛЕКСАНДЪР ПОПОВ