Нефтохимик даде гейм на Пирин в Бургас, но е на победа от полуфинал в НВЛ

Победителят в редовния сезон Нефтохимик 2010 започна успешно участието си в плейофите на еfbet Супер Волей.

Вицешампионите победиха у дома Пирин (Разлог) с 3:1 (25:22, 25:11, 18:25, 25:21) в първия мач между двата тима от 1/4- финалните плейофи, който се игра в зала „Младост“ пред 300 зрители.

Драма в Бургас! Дея обърна ЦСКА от 0:2 гейма, Валентин Братоев герой за домакините

Така бургазлии поведоха с 1-0 победи в серията, в която се играе до два успеха от 3 мача.

Втората среща е на 6 април от 18:00 часа в зала „Спортна“ в Разлог.

При нов успех за бургазлии, те ще отстранят съперника и ще се класират на полуфинал.

При победа за Пирин, серията ще влезе в трети мач, който е насрочен за 8 април отново в зала „Младост“.

Вицешампионите поведоха с 3:2 в началото на двубоя. Гостите от Пирин обърнаха развоя при 5:4 след атака на Дейвид Кръстев. Нова мощна атака на Дейвид Кръстев и 8:6 за тима от Разлог. Аксел Трухчев атакува по острия диагонал от зона 4 за 8:9. нефтохимик изравни при 9:9, след като на Любомир Агонцев бе отсъдена носена топка. Мощна атака на Дейвид Кръстев даде аванс от 2 точки на Пирин при 15:13. Атанас Петров взе прекъсване за Нефтохимик. Домакините изравниха при 15:15. Благовест Катранджиев побърза да вземе прекъсване за Пирин. Волейболистите на Нефтохимик дръпнаха с 3 точки при 19:16. Матей Михайлович атакува по острия диагонал от зона 2 на единична блокада за 20:17.  Атака на Матей Михайлович от зона 4 донесе успех на Нефтохимик в първата част с 25:22.

Теодор Каменов замени Николай Стефанов в състава на Пирин в началото на втората част. Домакините от Бургас поведоха с 6:3 в началото на втората част. Благовест Катранджиев взе прекъсване за Пирин. Ас на Красимир Георгиев и 8:3. Технично отиграване в атака на Калоян Балабанов направи резултата 9:3. Възпитаниците на Атанас Петров поведоха с 9 точки при 12:3. Аксел Трухчев атакува успешно на единична блокада за 17:5. Ас на Аксел Трухчев и 23:10. Мощна атака на Матей Михайлович изведе бургазлии до геймбол при 24:11. Атака на Иван Станев донесе успеха на Нефтохимик във втората част с 25:11.

Волейболистите на Пирин поведоха с 3:2 и 4:3 в началото на третата част. Дейвид Кръстев атакува по блокадата от зона 2 за 5:4. Калоян Балабанов атакува в аут и гостите поведоха с 2 точки при 6:4. Гостите от Пирин дръпнаха с 3 точки при 8:5. Атанас Петров взе прекъсване за Нефтохимик. Мощна така на Дейвид Кръстев и 9:7. Аксел Трухчев атакува технично над тройна блокада за равенство при 10:10. Матей Михайлович атакува в аут и Пирин отново поведе с 3 точки при 10:13. Гостите поведоха с 14:10. Аксел Трухчев се справи с блокадата за 11:14. Блокада на Любомир Агонцев и 16:11 за Пирин. Гостите от Разлог успяха да поведат със 7 точки при 20:13. Матей Михайлович атакува в аут и Пирин поведе с 22:15. Тройна блокада на възпитаниците на Благовест Катранджиев спря атака на Матей Михайлович - 23:16. Мариян Наков отигра в атака за 16:23. Тодор Димитров намали до 17:23. Перфектна комбинация Иван Станев Тодор Димитров - 18:23. Дейвид Кръстев атакува успешно от зона 4 по правата и гостите стигнаха до геймбол при 24:18. Николай Стефанов донесе успеха на Пирин в третата част с 25:18.

Вицешампионите поведоха набързо с 5:1 в началото на 4-ия гейм. Благовест Катранджиев взе прекъсване за Пирин. Николай Стефанов атакува в мрежата и домакините дръпнаха с 5 точки при 7:2. Пирин намали до 5:7, след като Иван Станев атакува в аут. Домакините поведоха с 4 точки при 11:7. Калоян Балабанов атакува успешно, а Нефтохимик поведе с 15:10. Аксел Трухчев атакува от зона 4 за 16:11. Матей Михайлович атакува необезпокояван за 21:16. Дейвид Кръстев атакува успешно от зона 2 и намали до 19:22. Аксел Трухчев атакува по тройната блокада за 23:19. Вицешампионите стигнаха до мачбол при 24:20. Дейвид Кръстев спаси първия мачбол с мощна атака 21:25. Душан Лопар донесе успеха на Нефтохимик в 4-ия гейм с 25:21 и в мача с 3:1.

Аксел Трухчев заби 18 точки (1 ас, 49% ефективност в атака, 24% перфектно и 43% позитивно посрещане - +6).

Калоян Балабанов (2 аса, 1 блок, 58% ефективност в атака, 33% перфектно и 50% позитивно посрещане - +9) и Матей Михайлович (2 аса, 47% ефективност в атака - +5) добавиха по 17 точки за успеха.

За Пирин най-резултатен бе Дейвид Кръстев с 19 точки (1 блок, 53% ефективност в атака - +12).

НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) - ПИРИН (РАЗЛОГ) 3:1 (25:22, 25:11, 18:25, 25:21)
НЕФТОХИМИК: Иван Станев 3, Матей Михайлович 17, Аксел Трухчев 18, Калоян Балабанов 17, Красимир Георгиев 4, Душан Лопар 8 - Ивайло Лалов-либеро (Мариян Наков 1, Тодор Димитров 3, Петър Бъчваров)
Старши треньор: АТАНАС ПЕТРОВ
ПИРИН:  Любомир Агонцев 1, Дейвид Кръстев 19, Кристиян Алексов 8, Николай Стефанов 5, Преслав Петков 5, Костадин Гаджанов 7 - Дафин Коцаков-либеро (Теодор Каменов 1, Стилиян Делибосов 1, Даниел Мицин)
Старши треньор: БЛАГОВЕСТ КАТРАНДЖИЕВ