Биндър: Не можах да повярвам колко силен старт направих

Брад Биндър направи едно феноменално каране в спринтовата надпревара на пистата „Термас де Рио Ондо“ в Аржентина, в която той успя да триумфира, въпреки че потегли едва 15-ти.

Южноафриканският пилот на КТМ направи страхотни първи няколко завоя на състезанието, в които прогресира с цели 11 места, за да се нареди на четвъртата позиция в средата на първия тур. След това той се справи последователно с Алекс Маркес (Грезини Дукати), Лука Марини (VR46 Дукати) и Франко Морбидели (Ямаха), за да излезе начело още преди края на третата от само 12 обиколки.

След като веднъж поведе Биндър не допусна нито една грешка, но за сметка на това малко неочаквано износи своите гуми твърде много. Това позволи на Марко Бедзеки (VR46 Дукати) да го натисгне и атакува във финалния тур, но южноафирканецът парира тази атака и стигна до една напълно заслужена победа.

За него това е общо трети триумф в кралския клас и първи такъв от Гран При на Австрия през 2021 година, когато той спечели на „Ред Бул Ринг“ с една доста рискова тактита. Припомняме, че тогава Биндър остана на трасето със сликове във финалните обиколки, когато започна да вали, но въпреки това той удържа машината си и триумфира в домашния старт на КТМ.

Биндър спечели спринта от 15-о място на старта

След финала на снощния спринт Биндър призна пред медиите, че със сигурност той и екипът му не са се надявали на подобен резултат след слабата квалификация. Той също така похвали и тима на КТМ за промените, които бяха направени по неговия мотор след сесията за място, в която Биндър се класира 15-ти, а съотборникът му Джак Милър остана 16-ти. Австралиецът завърши спринта на десетото място и не взе точки.

„Днес беше доста изненадващо, със сигурност. Не само за мен, но и за целия отбор. Още в Португалия стартовете ми бяха силни, което се повтори и днес. В първите 3-4 завоя натиснах много здраво, за да спечеля колкото се може повече позиции. Когато видях, че съм четвърти едва повярвах, разклатих си главата, за да се убедя, че не сънувам. Много съм щастлив от развоя на събитията.

„Отборът напълно промени мотора ми. Имах много повече сцепление и се чувствах по-комфортно. Не мога да им благодаря достатъчно. Утре ще се опитаме да повторим този резултат. Много съм щастлив, че отново спечелих, мина доста време“, каза щастливият Биндър след финала на спринта на „Термас де Рио Ондо“.

Южноафриканецът също така отдели специално внимание и на финалния тур на състезанието и битката му с Бедзеки в него.

Пълно класиране при пилотите в MotoGP след спринта в Аржентина

„Когато видях, че водя с половин секунда (в началото на последната обиколка) се успокоих, но в края на обратната права чух мотор точно зад мен и си казах „м*мка му, ще трябва да блокирам“. Опитах се да карам по най-късата траектория в последната обиколка, за да принудя Бедзеки да поеме голям риск, ако ще ме атакува. Когато пресякох финала бях шокиран, не съм си представял, че това ще се случи днес след 15-то място на старта“, обясни пилотът на КТМ.

Снимки: MotoGP