Биндър спечели спринта от 15-о място на старта

Брад Биндър с КТМ спечели спринтовото състезание от втория кръг в MotoGP на пистата „Термас де Рио Ондо” в Аржентина. Втори и трети завършиха пилотите на VR46 Дукати Марко Бедзеки и Лука Марини.

Южноафриканецът стартира 15-и, но още в края на първата от общо 12 обиколки вече беше 4-и, като настигна Алекс Маркес, който стартира първи и преследвачите му Марко Бедзеки, Франческо Баная и Франко Морбидели.

Биндър поведе в третата обиколка, а след грешка на Бедзеки и силните атаки на двамата пилоти на VR46 във втората половина на състезанието, съставът на групата водачи се промени. Бедзеки обаче успя да се върне сред лидерите и 3 тура преди финала излезе втори, като последователно намали аванса на Биндър от 1 секунда, на 0,7 секунди и след това и на 0,3 секунди. Италианецът дори пробва една атака за лидерството, но Биндър спря по-късно за петия завой в последната обиколка и след това не допусна нови изненади.

Алекс Маркес с първи полпозишън в MotoGP

Спринтът се оказа разочарование за Алейш Еспаргаро с Априлия, който започна уикенда като фаворит, но не стигна до финала след грешка 4 тура преди финала. В самото начало падна и Жоан Мир, като се наложи той да бъде откаран до медицинския център за допълнителни прегледи.

Световният шампион Франческо Баная с Дукати финишира 6-и, като през цялото състезание беше в групата преследвачи на тези, които се бореха да местата на подиума.

Снимки: Gettyimages