Берое не се смили над Рилски спортист

Шампионът и носител на Купата на България Берое победи Рилски спортист с 95:40 (19:7, 15:7, 38:6, 23:20) като домакин в Стара Загора в мач от 11-ия кръг от втория етап, Първа тройка в първенството на България по баскетбол за жени. След успеха срещу сребърния медалист за Купата на страната за 2023 година, старозагорки продължават със 100-процентов актив от седем победи. Рилски спортист приключи втория етап в шампионата с актив от една победа и седем загуби.

Домакините имаха пълно превъзходство в срещата в зала „Общинска“ в Стара Загора. Още на почивката авансът на Берое достигна 20 точки при 34:14. Воденият от старши треньора Таня Гатева състав бе безапелационен третата част, реализира 38 точки срещу само 6 за Рилски спортист и преди последните 10 минути водеше със 72:20. Най-голямата разлика бе 55 точки.

Теодора Динева бе най-резултатна за Берое с 14 точки и 9 борби, Цветомира Наумова завърши с 13 точки, 8 борби и 5 асистенции, а Яна Карамфилова добави 12 точки и 4 борби.

За Рилски спортист Деница Манолова отбеляза 15 точки и 6 борби, а Ивана Бонева се отчете с 14 точки. Вероника Джикова пропусна мача.

В следващия, последен кръг от Първата тройка тимът на Берое ще гостува на Монтана 2003 на 8 април.