Черноморец без затруднения за победа №15 в НБЛ

Черноморец постигна успех с 90:76 (24:17, 28:14, 19:26, 19:19) над Спартак Плевен като домакин в мач от 26-ия кръг на НБЛ. Победата е 15-а за „акулите“, които имат и 9 поражения от началото на сезона, а плевенчани са с баланс 12-12.

Бургазлии доминираха още от самото начало на срещата, като до почивката натрупаха комфортен аванс от 21 точки срещу силния си съперник, който обаче в този мач не успя да покаже истинското си лице. След паузата баскетболистите на Любомир Минчев успяха да намерят ритъма си и намалиха пасива си до 14 точки преди заключителната четвърт. В нея двата отбора завършиха с равенство в точките, което беше недостатъчно за гостите от Плевен.

Джордан Тъкър вкара 25 точки за Черноморец, а Макол Моайен наниза 15 точки.

За Спартак Плевен Седариан Рейнс завърши с дабъл-дабъл – 15 точки и 11 борби, а Николай Стоянов добави 13 точки.