Балкан се справи с Левски

Балкан победи със 77:68 (24:15, 19:24, 19:20, 15:9) Левски като домакин в мач от  26-ия кръг на НБЛ. Успехът е №17 за тима от Ботевград, който има и 6 загуби в сметката си. „Сините“ са с баланс 12-11.

Срещата започна добре за баскетболистите на Петър Златанович, които за 10 минути игра си осигуриха аванс от 9 точки. Те обаче не успяха да задържат добрия си ритъм и във втората част, като на почивката се оттеглиха с аванс от едва 4 точки. След паузата последва изключително равностойна игра на двата отбора, като Левски стопи още една точка от пасива си, но в заключителната четвърт Балкан успя да си осигури успеха.

Мануел Суарес беше най-резултатен за Балкан с 22 точки, а Пол Джаксън наниза 16 точки.

За Левски Алън Арнет се разписа с 23 точки, а Джон Флорвиъс добави 14 точки.