Берое отстъпи на косовари в Балканската лига

Берое загуби от тима на Пея с 93:125 (14:37, 26:37, 31:23, 22:28) като гост в Косово в среща от редовния сезон на Балканската лига. За състава от Стара Загора поражението бе шесто от девет мача, което му отрежда четвъртото място във временното класиране, а Пея остава втори след като постигна осми успех от 10 изиграни двубоя до момента.

И двата тима вече имат гарантирано място във Финалната четворка, тъй като заради дисквалифицирането на Левски, косовския Башкими и украинския Будивелник в надпреварата останаха само четири тима, които ще се борят за медалите. Освен Берое и Пея това са лидерът Апоел Беер Шева от Израел и Милениум от Черна гора.

Българският тим бе с едва девет състезатели за гостуването си в Косово, като старши треньорът Бойко Миленков използва основно седем играчи. От състава на Берое отсъстваха Дариъс Хол и Александър Тодорович.

Домакините имаха превъзходство срещу старозагорци през целия мач, натрупаха солидна преднина още след първите 10 минути за 37:14, а на почивката водеха със 74:40. През второто полувреме разликата се запази в рамките на около 30 точки, тимът на Пея взе аванс от 97:71 след третата част и заслужено ликува в края.

Данджел Пюрифой игра пълни 40 минути за Берое и завърши с 32 точки, 16 борби и 4 асистенции. Келси Барлоу добави 16 точки, 3 борби и 4 асистенции.

За отбора на Пея Джейлън Тейт реализира 22 точки, 5 борби и 2 асистенции.

По програма за Берое предстои още едно гостуване от редовния сезон на Балканската лига на черногорския Милениум на 4 април, а преди това на 1 април старозагорци трябва да гостуват на Балкан в мач от 27-ия кръг от Националната баскетболна лига.