Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

Финландия измъкна победа като гост на Северна Ирландия

Националният отбор на Финландия записа първия си успех в евроквалификациите, след като спечели визитата си на Северна Ирландия с 1:0 във втория им двубой от група Н. Така „Суоми“ не само, че надвиха този съперник за първи път през настоящия век, но и прекъснаха серията си от пет мача без победа.

Двубоят не предложи много голови положения, като единственото попадение дойде в 28-ата минута. Тогава Теему Пуки отклони топката при подаване на Робин Лод в наказателното поле, а Бенджамин Калман нанесе удара, с който я прати в противниковата мрежа. В 62-рата минута Дион Чарлс се разписа за домакините при корнер, но голът не беше зачетен поради негов фал в атака срещу вратаря Лукас Храдецки.

Така Финландия събра три точки и се изравни с Дания, Казахстан и Северна Ирландия, които имат същия актив. Само лидерът в групата Словения има пълен актив от шест пункта, а последният Сан Марино остана без спечелена точка.

Снимки: Imago