Исландия унищожи Лихтенщайн за историческа победа, защитник заби хеттрик

Националният отбор на Исландия записа погром със 7:0 над Лихтенщайн във втория си мач от евроквалификациите в група J. Това е най-голямата победа в официален мач за островната държава в нейната история, като само веднъж тя е постигала по-голям успех – с 9:0 над Фарьорските острови през 1985 г., но в контрола.

С най-голяма заслуга за днешния категоричен успех беше капитанът Арон Гунарсон, който днес игра като централен защитник, но въпреки това заби хеттрик в 101-вия си мач за тима. Любопитното е, че в предишните си 100 двубоя с националната фланелка той имаше само две попадения. Днес неговият отбор отправи цели 27 удара по посока на противниковата врата, като 15 от тях бяха точни. На почивката исландците водеха само с два гола, дело на Давид Кристян Олафсон (4’) и Хакон Арнар Харалдсон (38’). През втората част настъпи моментът на Арон Гунарсон (48’, 68’, 73’ - дузпа), който заби следващите три гола за гостите, а последните два бяха отбелязани от Андри Гудьонсен (85’) и Микаел Елертсон (87’).

Така Исландия спечели първи три точки в тези квалификации след загубата си с 0:3 от Босна и Херцеговина. Лихтенщайн допусна второ поражение след това с 0:4 от Португалия и така остава без актив.