Фамозен Кристиано Роналдо поведе Португалия към победа срещу Лихтенщайн

Португалия не допусна изненада и надви Лихтенщайн с 4:0 в старта на квалификационния цикъл за Евро 2024 в мач от група “J”. Головете отбелязаха Жиаи Кансело (8'), Бернардо Силва (47') и Кристиано Роналдо (51', 63').

Разгромната победа прати Португалия на първо място в група "J" след като в другите два мача Босна и Херцеговина победи с 3:0 Исландия у дома, а Словакия и Люксембург не се победиха, завършвайки при пестеливо нулево равенство.

Мачът започна със стихиен натиск от страна на иберийците, които откриха резултата още в осмата минута. След рикушет топката достигна до Жоао Кансело, който не се двоуми и стреля от движение по земя от границата на наказателното поле и заби топката в средата на вратата.

След това португалците продължиха да играят на високо темпо и направиха пропуски чрез Жоао Феликс, Кристиано Роналдо и Бруно Фернандеш.

В 38-ата минута селекционерът на Лихтенщайн - Рен Паурич, бе принуден да извърши рано-рано първата си смяна. При една опасност в наказателното поле на гостите Андреас Малин нарани главата си и бе принудително заменен от Симон Лухингер.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

Контузията не повлия демотивиращо на Лихтенщайн и в оставащите минути до края на полувремето не се пропукаха отново, с което макар и на теория съхраниха надеждите си да изкопчат нещо повече след почивката.

Съвсем скоро след подновяването на играта обаче стана ясно, че подобни амбиции ще останат в сферата на мачтите. Португалците излязоха на терена решени да приключат всичко в началните минути на втората част и го сториха с два бързи гола.

Първо Бернардо Силва получи чудесно подаване в наказателното поле и за него остана лесната задача да прати топката във вратата. Четири по-късно пък гостите сами си направиха ситуацията сложна след като Сандро Волфингер извърши грубо нарушение в наказателното поле и принуди реферът да остъди дузпа. Зад топката застана Кристиано Роналдо, който нямаше как да сбърка и направи преднината на Португалия класическа.

Резултатът можеше да придобие още по-категорично изражение след около час игра, когато Роналдо отново прати топката във вратата на Лихтенщайн, но след намеса на системата VAR попадението бе отменено.

Все пак звездата на Ал-Насър се добра до още едно попадение, което отново дойде след статично положение. Ларс Трабер от Лихтенщайн фаулира играч на домакините на границата на наказателното поле. Зад топката застана Роналдо, който реши да стреля директно и направи преднината на иберийците още по-изразителна.

След това португалците продължиха да доминират и потърсиха още попадения, но това не се случи, особено в отсъствието на Роналдо, който бе заменен в 78-ата минута.

Така португалия започна оптимистично кампанията си за Евро 2024 и оглави класирането още след първия мач.